Üldinfo

Koolitus toimus:
25.11.2022
Kestvus:
4 AT
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
229 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 159€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Salvestus: Digiallkirja turvalisusega seotud aktuaalsed kitsaskohad ja riskid

Digiallkiri ning sellega seotud turvalisus on eriti aktuaalne põhjusel, et viimased aastad aktsepteerime Euroopa Liidu digiallkirju, millest mitmed ei ole piisava turvatasemega. Käesoleva koolituse eesmärk on osalejatele selgitada, millised on peamised digiallkirja turvalisusega seotud riskid ja probleemküsimused ning anda teadmised, kuidas neid oleks võimalik ära hoida või leevendada. Saadud teadmised on piisavad selleks, et saaks viia riskid sellise tasemeni, et need ei avaldaks asutuse äriprotsessidele olulist mõju.

Koolituse läbinu 

 • teab, miks on oluline tagada äriprotsessides digiallkirja turvalisus
 • tunneb enamlevinud digiallkirja turvalisusega seotud kitsaskohti, riske ning tüüplibastumisi
 • teab, kuidas asutuse äritegevuse turvalisuse tagamiseks riske ennetada või leevendada
 • oskab hinnata piiriülese digiallkirja turvalisust
 • oskab ära tunda võltsitud digiallkirja
 • teab, mida silmas pidada digiallkirjastatud dokumendi käitlemisel

Väärtuslikke teadmisi jagab 31 aasta pikkuse kogemusega küberturbe-ekspert Valdo Praust, kes on ühtlasi ka Eesti digiallkirja taristu üks kunagisi väljatöötajaid.

Programm

Digiallkirja turvalisusega seotud aktuaalsed kitsaskohad

 • Milline roll on digiallkirja turvalisusel digidokumendihalduse ja kogu asutuse äritegevuse turvalisel tagamisel?
 • Kuidas mõjutab digiallkirja turvalisust asjaolu, et nüüd tunnustame meie kogu ülejäänud Euroopa Liidu digiallkirju ja nemad meie omi?
 • Kuidas hinnata väljaspool Eestit antud digiallkirja turvalisust ehk mida tähendavad vastava euromääruse eIDAS kohased erinevad tasemed?
 • Millal läheb digiallkiri "hapuks" ja mida me saame selle vältimiseks ette võtta?
 • Kuidas ära tunda võltsitud digiallkirja? Kuidas võltsimisi ära hoida?
 • Mida peab teadma digiallkirjaga dokumendi turvalisel edastamisel ja/või arhiveerimisel?
 • Võimalikke "ämbreid" ehk tüüplibastumisi ning nende tagajärgi - selleks, et saaksime õppida teiste, mitte enda vigadest

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud kõik, kes tegelevad digidokumentide ja digiasjaajamisega ning samuti nende asutuste keskastme- ja tippjuhid, kus digidokumentidel on oluline roll.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Kätlin Susi
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi