Üldinfo

Koolitus toimus:
29.03.2022
Kestvus:
4 AT
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
189 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 129€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Salvestus: Kinnisvara ostu, müügi, rendi ja kasutusvalduse maksustamisest ettevõtetele

Paljud ettevõtted omavad kinnisvara – mida on oluline teada maksustamisest ja maksuriskidest?Kinnisvara käibemaksuga maksustamine on üks nüansirikkaim ning keerulisem käibemaksuga seotud teema. Praktikas tehakse selles valdkonnas väga palju vigu.

Käibemaksukohustuslasena registreeritud ettevõtted peavad olema kursis, millal on käibemaksu lisamine kohustuslik, millal valikuline ning millal käibemaksu lisada ei tohi. Enamasti kasutatakse terminit kinnisvara, kuid seadusandluses on väljend kinnisasi, milleks on nt krunt, eluruum, kasutatud eluruum ja mitteeluruum.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade kõige suurematest käibemaksu riskidest kinnisvara ostu- ja müügitehingutes. 

Koolituse läbinu teab kinnisvaratehingute kõige levinumaid riske ja oskab ära tunda valdkonnad, kus eksimise risk on kõige suurem.

Koolituse viib läbi Tõnis Elling, Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja.

Programm

Kinnisvara ostu, müügi, rendi ja kasutusvalduse maksustamisest ettevõtetele

  • Kinnisasja mõiste tsiviilseadustiku üldosas seaduses ja käibemaksuseaduses
  • Ehitis, rajatis ja hoone – kas ja kuidas mõjutavad maksustamist?
  • Kinnisasja müügi maksustamise erinevad aspektid
  • Kinnisasja rendi, üüri ja kasutusvalduse maksustamine
  • Kinnisasja vabatahtlik maksustamine
  • Siseriiklik pöördmaksustamine
  • Kinnisasja sisendkäibemaksu arvutamise olulised aspektid

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Raamatupidajad, finantsjuhid, personalitöötajad, ettevõtete juhid, ettevõtjad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Veronika Nuutmann