Üldinfo

Koolitus toimus:
27.09.2022
Kestvus:
3 AT
Hind: Liitu uudiskirjaga
kõik koolitused
199 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 139€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Salvestus: Aktuaalsed töövaidlused ning nende vältimine

Keerulises majandusolukorras on ka rohkem töövaidlusi, paljusid neist on aga võimalik ennetada. Töösuhete korral on äärmiselt oluline, et kõik dokumendid oleksid tööandja vaatest korrektselt vormistatud. Hooletus ja ebapiisav pädevus töösuhete korraldamisel võib tööandjale lõpuks väga kulukaks osutuda. Koolitusel käsitleb lektor põhjalikult viimaseid aktuaalseid töövaidlusi ja nende lahendeid ning annab nõu, kuidas selliseid standardolukordi vältida.

Koolituse eesmärk on anda osalejatele põhjalikud teadmised kõige aktuaalsematest töövaidlustest ja nende lahenditest. Prof. Gaabriel Tavits annab nõu, kuidas erinevaid töövaidlusi vältida. Käsitlemist leiavad muu hulgas teemad: töökohustuste kindlakstegemine ning kuidas töökohustuste rikkumist korrektselt tõendada, kuidas tuleb toimida töölepingu erakorralisel ülesütlemisel, millised nõuded on tööandjapoolsele hoiatusele ja paljud teised teemad.

Programm

Aktuaalsed töövaidlused ning nende vältimine

 • Gaabriel Tavits

  Gaabriel Tavits

  Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor

 • Töötaja kohustused, nende rikkumine- kuidas kohustuse rikkumist tõendada?
 • Töötaja poolt kahju tekitamine- selle tõendamine ja sissenõudmine
 • Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja algatusel – millal saab töötaja töölepingut erakorraliselt ülesse öelda?
 • Mis on tööandjapoolne töökohustuste oluline rikkumine?
 • Kui tööandjapoolset töölepingu olulist rikkumist ei esine, mis saab töölepingu ülesütlemisest?
 • Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja algatusel- missuguseid protseduurilisi nõudeid tuleb järgida? Mis saab, kui kirjalikult ei ole põhjendatud ülesütlemist?
 • Tööandjapoolne hoiatus- on see vajalik?
 • Missugustele tingimustele peab hoiatus vastama, mida peab hoiatus sisaldama?
 • Töötasu maksmisega viivitamine kui oluline rikkumine

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Personalijuhid, personalispetsialistid, raamatupidajad, tööandjad, ettevõtete juhid, juristid, töövahenduse ja renditööga tegelevad ettevõtted ja kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Eveli Reitelmann
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud.