Üldinfo

Koolitus toimus:
25.08.2022
Kestvus:
3 AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
199 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 139€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Salvestus: Tööandja võimalused ning õigused erinevate töösuhtevormide puhul

Pidevad muutused tööturul ja töösuhete olemuses on suurendanud vajadust erinevate töösuhtevormide kasutamise järele. Töö tegemiseks võib sõlmida erinevat liiki lepinguid ja nende valik sõltub eelkõige sellest, millist tööd on vaja teha ja milline on töökorraldus. Kuna erinevad lepingud toovad kaasa erinevad õigused, kohustused ja vastutuse, tasub tööandjal sobiva lepinguvormi valimisel tähelepanelik olla.

Koolituse eesmärk on anda ettevõtjatele praktilisi teadmisi, milline leping tekkiva õigussuhte jaoks kõige paremini sobib.

Koolituse läbinu tunneb erinevaid töösuhtevorme, kuidas on nende puhul reguleeritud töö- ja puhkeaeg, millisel juhul tuleb tagada puhkus, missuguseid hüvitisi on töötegijal õigus saada ning millised põhimõtteid tuleb järgida erinevate töösuhete lõpetamisel.

Koolituse viib läbi Tartu Ülikooli töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor ning õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits.

Programm

Tööandja võimalused ning õigused erinevate töösuhtevormide puhul

 • Gaabriel Tavits

  Gaabriel Tavits

  Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor

 • tööleping, käsundusleping, töövõtuleping, FIE, ettevõtluskonto;
 • muud ebatüüpilised töövormid;
 • lepingulise suhte kujundamine;
 • lepingutingimustest teatamine;
 • töö- ja puhkeaja võimaldamine;
 • ajutine töövõimetus;
 • puhkuse tagamine – kas kohustuslik või mitte?
 • lepingulise suhte lõpetamine – missuguseid põhimõtteid järgida?
 • missuguseid hüvitisi on töötegijal õigus saada?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud tööandjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid, juristid, töövahenduse ja renditööga tegelevad ettevõtted ja kõik teised teemast huvitatud
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Eveli Reitelmann
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud.