Üldinfo

Koolitus toimus:
25.03.2022
Kestvus:
3 AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
179 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 129€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Salvestus: Krüptorahade kajastamine raamatupidamises

Krüptorahade üha laiem kasutuselevõtt on tekitanud paljudel raamatupidajatel küsimuse, kuidas toimub krüptorahade kajastamine raamatupidamises.

Raamatupidamise Toimkond on võtnud krüptoraha ühise nimetusena kasutusele termini PTP-instrument (ehk plokiahela tehnoloogial põhinev instrument).

Kuigi Raamatupidamise Toimkond ei ole reguleerinud PTP-instrumentide kajastamist detailides, antakse siiski üldised suunised nende kajastamiseks Eesti Finantsaruandluse Standardi kohaselt.

Koolituse eesmärk on selgitada, kuidas kajastada krüptoraha selliselt, et aruande lugejale oleksid need arusaadavad, valitud arvestuspõhimõtted lähtuksid instrumentide majanduslikust sisust ja oleksid võrreldavad analoogsete instrumentide arvestuspõhimõtetega.

Koolituse läbinu teab, kuidas eristub krüptoraha rahast, raha ekvivalentidest ja väärtpaberitest ning millised on raamatupidamises kajastamise nüansid ja ohukohad.

Koolituse viib läbi Sulev Luiga, BDO Eesti AS CEO ja juhtiv partner.

Programm

Krüptorahade kajastamine raamatupidamises

  • Tokenid ja krüptovaluutad. Varad või bilansivälised varad või hoopis kohustised?
  • Omandaja versus emiteerija (kui on). Kaks erinevat raamatupidamiskäsitlust
  • Krüptovaluuta - mis see on ja kuidas eristub nt rahast ja raha ekvivalentidest ning väärtpaberitest? Kajastamise nüansid ja ohukohad
  • Kaevandamine versus ost-müük. Lühi- ja pikaajalise perspektiivi arvestamine
  • Kas ainuke abimaterjal  on raamatupidamise toimkonna tõlgendus RTT 1? Finantsaruandluse standardid
  • Tehingute tulemused. Erinevused ja sarnasused, kui tehingu osaliseks on äriühing versus eraisik?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid, ettevõtjad ning kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

 

Projektijuht:
Veronika Nuutmann
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud.