Üldinfo

Koolitus toimus:
28.04.2021
Hind: Liitu sooduspakkumistega
169 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 149€ + km

Koolitus on hinnatud EEL’i kutsekomisjoni poolt ja annab 5,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Osapoolte vastutus ning kindlustus ehituses

Kindlustuslepingu sõlmimist võetakse sageli kui ühte tüütut ettevõtulepingust tulenevat kohustust, mida soovitakse lahendada  võimalikult kiiresti ja odavalt. Alles õnnetusjuhtumi korral mõistetakse, et õigel ajal oleks pidanud enam aega leidma ja erinevad aspektid läbi arutama.

Kindlustuslepingu sobilikkus konkreetse ehitusobjektiga on väga oluline, sest õnnetusjuhtumi korral võib mängus olla nii ehitaja kui ka tellija raha ja vastutus.

Koolitusel annab Eesti kindlustusõiguse üks parimaid asjatundjaid praktilist nõu, millele CAR kindlustuse ja vastutuskindlustuse sõlmimisel on äärmiselt oluline  tähelepanu pöörata.

Koolituse eesmärk on anda praktilised teadmised, kuidas sõlmida konkreetsele ehitusobjektile sobilik kindlustusleping, millest õnnetusjuhtumi korral ka reaalselt kasu on.

Koolituse läbinu teab, mida eristada CAR kindlustuse ja  üldvastutuskindlustuse puhul, lisaks vastutuskindlustuse tingimuste ja ehitaja reaalse vastutuse kooskõla jpm.

Praktilisi teadmisi jagab  Advokaadibüroo Lextal partner ja vandeadvokaat ning kindlustusõiguses tunnustatud lektor Olavi-Jüri Luik.

 

Programm

Osapoolte (projekteerija, ehitaja, järelevalve jt) vastutus ning kindlustus ehituses

 • CAR kindlustus ja selle olulised nüansid
  -Kindlustuskaitse variandid
  -Kindlustusteenuse ja täitmistagatise konkurents
  -Hüvitisnõude andmine tellijale
 • Vastutuskindlustus
  -Vastutuskindlustuse tingimuste ja ehitaja reaalse vastutuse kooskõla
  -CAR kindlustus vs üldvastutuskindlustus – mida eristada
  -Sisuline ja summaline vastutus
  -Ajaline vastutus
  -Otsenõudeõigus
  -Õigusabikulud

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Ehitusinsenerid, ehituse projekti- ja objektijuhid, ehitusfirmade juhid, ehitusjärelevalvega tegelevad inimesed ja kõik teised teemast huvitatud isikud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,6 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Mari Teppo, sündmuste produtsent
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.