Üldinfo

Koolitus toimus:
21.01.2022
Kestvus:
4 AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
189 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 139€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Salvestus: Ületöötamise selged märgid ning kuidas juhti õigeaegselt ülekoormusest teavitada

Ületöötamist ning läbipõlemist võib nimetada meie aja epideemiaks. Oleme harjunud töötama oma võimete piiril ning peame pikki tööpäevi ning pidevat kurnatusetunnet tööalase edukuse märgiks. Pikaajaliselt pingelises keskkonnas viibimine mõjub aga psüühikale, mis toob kaasa muu hulgas töörahulolu vähenemise, konfliktide tekkimise suhetes ning positiivsete emotsioonide vähenemise ja negatiivsete emotsioonide suurenemise tööl. Mida saab töötaja ise ette võtta? Kuidas ning millal on õige aeg juhti teavitada? Mida organisatsioon saab teha ehk kuidas tõenduspõhiselt sekkuda?

Koolituspäeva eesmärk on anda põhjalik ülevaade, millised tunnused viitavad ületöötamisele ja mida saab nii töötaja kui organisatsioon ülekoormuse korral ette võtta. Lisaks anda teadmised, mida tasub seadusandlust arvestades silmas pidada ehk millised on töökorralduslikud normid, puhkeajad, puhkused, muutuvtunnikokkulepped, kaugtöökorraldus jms.

Koolituspäeva läbinu teab ületöötamise tekkepõhjuseid ning tunnuseid; mõistab, mida saab teha nii töötaja kui organisatsiooni tasandil selles olukorras; oskab teavitada oma juhti ülekoormuse korral ning teab, kas ja kuidas kaitseb seadus töötajat ülekoormuse eest.

Nendel teemadel arutlevad Tööinspektsiooni nõustamisjurist Ene Olle ning psühholoogiaprofessor Mare Teichmann. 

Programm

Kas seadus kaitseb töötajat ülekoormuse eest? Ületöötamise selged märgid ning kuidas juhti õigeaegselt ülekoormusest teavitada.

  • Töö tahab tegemist, aga kuidas korraldada tööd nii, et töötaja jaksaks ka järgmistel kuudel maksimaalselt panustada - tööaeg, tööajakava, summeeritud tööaeg, muutuvtunnikokkulepped, ületunnid
  • Kui töötaja on silma alt ära ehk kuidas kaugtööl töötajat säästa?
  • Kuidas hinnata hetkeolukorda ning mida selle teadmisega peale hakata – psühhosotsiaalsed ohutegurid ja riskianalüüs, töökiusamine
  • Puhkus ja puhkepausid - kuidas paremini puhkuseid planeerida? Millal ja kui palju pause peab olema?
  • Ühe tööandja kogemuslugu

Ületöötamine tekib siis, kui töö on liiga raske, tööd on liiga palju ning tööpäevad on liiga pikad ehk töötame üle oma võimete piiri. Erinevates organisatsioonides läbi viidud psühhosotsiaalsete ohutegurite uuringud (PE Konsult, 2019-2021; N=2502) osundavad, et 57.2% töötajatest esineb ületöötamist, neist 30% „sageli“ ja „väga sageli“. Ületöötamise olulisemateks tunnusteks on stress, terviseprobleemid, unehäired, väsimus/kurnatus, ei jaksa/ei taha hommikul tõusta ning muu hulgas liialdamine söömise, joomise ning suitsetamisega. Tihti esineb ka ärevust enne töö alustamist, näiteks pühapäevased hirmud. Viide1 ja viide2 uuringule.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
2
Sihtrühm:
Ettevõtte juhid, teised keskastmejuhid, personalijuhid, -spetsialistid ning väikettevõtete juhid ja kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kogumaht 4 AT. Koolituspäevad on interaktiivse ülesehitusega, kus toimub koolitaja ning osaleja vaheline dialoog ning praktilised harjutused. Lisaks saavad osalejad personaalselt vastused enda küsimustele. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Kätlin Susi
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.