Hommikuseminar: Tööga seotud ülemäärane ärevus ja muretsemine – kuidas vältida
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 09.04.2015 - 09.04.2015 Registreerimise lõpp: 07.04.2015 Kestvus: Asukoht: Swissôtel Tallinn (Tornimäe 3, Tallinn) Hind: 118 € + kmPsüühikaprobleemid nagu tööga seotud ärevushäired, stress või depressioon on kaotatud tööpäevade oluliseks põhjustajaks Eestis.
Väga vähestel juhtidel on piisavalt teadmisi ja oskusi selleks, kuidas töökohal ära tunda vaimse tervise probleeme ning kuidas endale või kolleegile antud juhul abiks olla.
Ettevõtete ja asutuste kohustus on tegeleda aktiivselt töötajate psüühilise tervise toetamisega.
Millised sümptomid viitavad tööga seotud ärevushäirele? Mis on muretsemise ja ülemäärase muretsemise vahe? Kuidas leevendada pidevat muretsemist töökohal? Nendele ja paljudele tööga seotud ärevuse ja muretsemisega seotud küsimustele saate vastused 9. aprillil toimuval hommikuseminaril.
Koolituse viib läbi:
Katri-Evelin Kalaus, Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus kliiniline psühholoog, psühhoterapeut, Eesti Kognitiivse- ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni president, Eesti Psühholoogide Liidu kliinilise psühholoogia erialasektsiooni juhataja.
Programm
Registreerimine
09:30 - 10:00
Tööga seotud muretsemine: olemus ja sekkumised
10:00 - 12:00
-
Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse SENSUS, kliiniline psühholoog, psühhoterapeut ja juhatuse liige
Katri-Evelin Kalaus
Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse SENSUS
Kõik inimesed muretsevad aeg-ajalt. Tavaliselt on selle sisu seotud kindlate olnud või eesootavate sündmustega. Ikka muretsetakse peamiselt lähedaste, tervise, töö või tuleviku pärast. Paljud neist ei muretse aga korduvalt, pikka aega järjest ning nad suudavad muretsemise mõne aja pärast lõpetada. Nii ei kesta ka muretsemisest tulenev ebamugavustunne pikka aega ja see ei häiri eriti inimese igapäevaelu. Osad inimesed kogevad kontrollimatuna tunduvat muretsemist. Nad muretsevad paljude asjade pärast, sageli, pikka aega järjest ning neil on raske oma muretsemist lõpetada. Seetõttu tunnevad nad püsivat lainetavat ärevustunnet, mis ei ole otseselt seotud ümbritseva keskkonna ega elusündmustega. Enamasti kaasnevad ülemäärase muretsemisega keskendumisraskused, uneprobleemid, kerge väsimine, halb eelaimdus ning ebameeldiv lihaspinge. Sellist seisundit nimetatakse üldistunud ärevushäireks.
Seminaril käsitletakse muretsemise olemust, positiivseid ja negatiivseid mõtteid muretsemise kohta, ülemäärast muretsemist säilitavaid mehhanisme, samuti õpitakse kognitiiv-käitumisteraapia sekkumisi muretsemise ja juurdlemisega toimetulekuks. Kõigil osalejatel on võimalus hinnata oma muretsemise sisu ja määra.
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Seminar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Loobumistingimused:
Kirjalikul teavitamisel tagastatakse 100% maksumusest kuni 19.03.2015; 50% maksumusest ajavahemikus 20.03 – 31.03.2015. Kui loobutakse hiljem kui 31.03.2015, osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.
Projektijuht:
Ragne Talv, tegevjuht
Toitlustus:
Jah