Eesti Kommunikatsioonikonverents: Tulemuslik sisekommunikatsioon

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 08.10.2015 - 08.10.2015 Registreerimise lõpp: 06.10.2015 Kestvus: Asukoht: Original Sokos Hotel Viru (Viru väljak 4, Tallinn) Hind: 188 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Paljudes ettevõtetes ei juhi sisekommunikatsiooni teadlikult ehk süstemaatiliselt mitte keegi. Küsimus on selles, kuidas juhtida sõnumi edastamist ning vastuvõtmist nii, et sisekommunikatsiooni juhtimisel oleks tõepoolest ka mõju ning oodatud tulemused. Oluline roll on sisekommunikatsioonis juhtidel ning keskastmejuhtidel.

Kui vajalik info ei liigu inimeselt-inimesele efektiivselt, kannatab selle all kogu organisatsiooni tulemuslikkus. Sisekommunikatsiooni juhtimise eesmärk on tagada kõigile töötajatele mõistetavalt kokkulepitud põhimõtetega infovahetus.

Advertisement banner

Programm

Registreerumine ja hommikukohv koos suupistega


09:30 - 10:00

Konverentsi avamine


10:00 - 10:10

Janek Luts
Õiguskantsleri Kantselei

Sisekommunikatsiooni uued suunad ehk mida uut rakendada sisekommunikatsiooni tõhustamiseks


10:10 - 10:45

Age Rosenberg
Haridus- ja Teadusministeeriumi personaliosakonna peaekspert sisekommunikatsiooni alal, Tartu Ülikooli praktilise kommunikatsiooni assistent/doktorant

Tavapärane organisatsioonikommunikatsiooni käsitlus ütleb midagi sellist:  toimub sõnumite edastamine sisemistele sihtrühmadele, st organisatsioon on justkui konteiner, mille sees infovahetus aset leiab. On ka teistsugune, värskem ja nõudlikum vaade, mis väidab, et kommunikatsioon on organisatsiooni looja ja säilitaja, st kõige olulisem protsess, mis organisatsiooni üldse võimalikuks teeb. Organisatsioon oma olemuselt koosneb kommunikatsioonist ning selles kujundavad tähendust nii inimesed kui asjad, tehnoloogiad ja dokumendid. Organisatsiooniuurijad on seda mõtestamas, mida aga tähendab see kõik praktiku jaoks?

Miks organisatsiooni kommunikatsiooni peab juhtima?


10:45 - 12:00

 • Kaja Tampere

  Kaja Tampere

  kauaaegne organisatsioonikommunikatsiooni uurija ja õpetaja

Kaja Tampere
Tallinna Ülikool, kommunikatsiooni juhtimise professor

Kommunikatsioon kui ressurss – piiratud ressursside olukorras tasub mõelda, kust saada organisatsiooni jaoks lisaressursse, raha versus sotsiaalne kapital

 • Kommunikatsioon kui juhtimisvahend – mitte ainult juhi kommunikatsioonist, vaid kommunikatsioon kui võimalus targalt teostada organisatsiooni muutusi, hallata keerulisi olukordi ja maandada riske, oskuslik otsustamine ja otsuste kommunikatsioon
 • Organisatsiooni legitimiseerimine – mitte vaid läbi seadusandluse, vaid mida tähendab organisatsiooni sotsiaalne legitiimsus, suhetes siht ja sidusrühmadega, kust tuleb õigustus olemiseks ja tegemiseks
 • Organsatsiooni kui organismi võime elada tervislikult ning kaua

Lõuna


12:00 - 13:00

Suhtlustegevuste teadlik valimine ja kombineerimine


13:00 - 13:45

Eva Ingerpuu-Rümmel
Tartu Ülikool, interpersonaalse kommunikatsiooni õppejõud ja uurija

 • Millised oskused on heal suhtlejal lisaks sõnaosavusele?
 • Mis on mitme väljendusvahendi kooskasutamise põhialused?
 • Kas ja kuidas kehaliigutusi ja –asendeid teadlikult kasutada ja kontrollida?
 • Kuidas tõlgendada suhtluspartneri käitumist?

Kommunikatsioonist tulenevate konfliktidega toimetulek


13:45 - 14:30

 • Tiiu Taur

  Tiiu Taur

  Tartu Ülikool, ühiskonnateaduste instituudi praktilise kommunikatsiooni õppejõud

Tiiu Taur
Tartu Ülikool, organisatsioonikommunikatsiooni assistent

 • Ühe jaoks tavaolukord, teise jaoks konflikt
 • Kuidas luuakse konfliktidele tähendus?
 • Miks mõistetakse konfliktide põhjuseid erinevalt?
 • Kas kommunikatsioon põhjustab või lahendab konflikte?

Ettekande eesmärk on anda nõuandeid kommunikatsioonist tulenevate konfliktidega toimetulekuks. Näidete varal ja juhtumeid analüüsides, saavad osalejad näpunäiteid konfliktide paremaks mõistmiseks ja lahendamiseks. Ettekanne keskendub tööolukordades ettetulevatele konfliktidele ja nende tõhusamale juhtimisele.

Kohvipaus


14:30 - 14:45

Parem sisekliima tõhusa kommunikatsiooni tulemusel Evelin Allas SEB Pank, kommunikatsioonijuht


14:45 - 15:30

Digitaalne sisekommunikatsioon


15:30 - 16:00

Raimond Kaljulaid
PRB Eesti OÜ

Digitaalse sisekommunikatsiooni valdkonnas toimub just praegu väga palju intrigeerivat. Kas digitaalne sisekommunikatsioon toimub vaid suletud sisekanalites (nt intranet) või ka avalikes kanalites (nt Facebook) ja kuidas sotsiaalne meedia on sisekommunikatsiooni maailma muutnud?

Miks toodavad paljud juhtivad Eesti ettevõtted sisemistele sihtrühmadele küllalt arvestatavte eelarvetega videosisu? Kas digilahendused võiksid hoida oluliselt raha kokku koolitus- ja muudelt personalikuludelt (mis tähendab, et ka personalivaldkonna töökohtade arv võib tulevikus väheneda, sest äpid teevad inimeste töö ära)? Millised on digikanalite kasutamisega kaasnevad riskid ja mida nende maandamiseks ette võtta?

Konverentsi lõpetamine


16:00 - 16:15

Janek Luts
Õiguskantsleri Kantselei

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Konverents

Lektorite arv:

7

Sihtrühm:

Sisekommunikatsiooni juhid ja spetsialistid, kommunikatsioonijuhid, personalispetsialistid, infojuhid, juhiabid, valdkondade juhid, väike- ja keskmiste ettevõtete juhid, turundusjuhid ja- spetsialistid ning kõik teised organisatsiooni sisekommunikatsiooni juhtimise eest vastutajad.

Õppemeetodid:

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 16.09.2015; 50% maksumusest ajavahemikul 17.-30.09.2015. Kui loobutakse hiljem kui 30.09.2015 osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Projektijuht:

Ragne Talv

Toitlustus:

Jah