Koolitus: Kõik oluline välismaalase töötasu maksustamisest Eestis

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 29.01.2020 - 29.01.2020 Registreerimise lõpp: 27.01.2020 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 169 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

OTSEÜLEKANNE KOOLITUSEST: Lähtuvalt EV valitsuse poolt eriolukorra kehtestamisele toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse koolitused ja konverentsid otseülekandena. Kui oled sündmusele registreerunud, siis saadame Sulle mõni päev enne koolituse toimumist elektroonilised õppematerjalid, otseülekande lingi ning peale koolituse läbimist tekib võimalus soovi korral koolitust järele vaadata ning lektoritelt e-posti teel küsimusi küsida. Koolitused toimuvad otseülekande vormis eriolukorra lõppemiseni.

Üha enam palkavad Eesti äriühingud füüsilisi isikuid, kes ei ela püsivalt Eestis ja töötavad Eesti äriühingu heaks kas välismaal või siis tulevad ajutiselt tööd tegema Eestisse.

Tekib küsimus, millised on töötamisega kaasnevad maksuaspektid ja mida peab arvestama – millal on isik mitteresident ja millal resident, kuhu riiki laekuvad maksud, kas peab kinni pidama ainult tulumaksu või peab maksma ka sotsiaalmaksu, millised on välismaalase võimalused teha tulust mahaarvamisi, jne. Nendele küsimusele vastamine ei olegi nii lihtne, sest maksustamine sõltub paljudest asjaoludest ja on otseselt seotud selle töötajaga, kellele väljamakseid tehakse.

Terve koolituse jooksul vastab Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna spetsialist Tatjana Klettenberg tekkinud küsimustele. Soovi korral on võimalik küsimused esinejale ette saata, vastused saab neile koolituse käigus.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Välismaalaste töötasu maksustamisest Eestis


10:00 - 12:00

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • Mitteresidendi mõiste
 • Residentsuse muutumisest
 • Mitteresidendi registreerimisest
 • Välismaalase töötamise registreerimine töötamise registris
 • Välismaalase töötasu maksustamine Eestis
 • Maksulepingu soodustuste ja vabastuste kohaldamine, residentsuse tõendi esitamine
 • Näited: vaatame erinevate variantide juures – milline riik saab töötasumaksud:
  -Eesti ettevõte palkab mitteresidendist töötaja, kes töötab väljaspool Eestit
  -Eesti ettevõte maksab juhatuse liikme tasu mitteresidendist juhatuse liikmele
  -Eesti ettevõte palkab mitteresidendist töötaja, kes töötab Eestis

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

raamatupidajad, personalijuhtid, personalitöötajad, juhid ja kõik kes on huvitatud antud teemast

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Praktiline, interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, näited reaalsest elust.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kuni 30 kalendripäeva enne sündmuse toimumist (100% Tasu tagastatakse Kliendile) ning osaline taganemine kuni 20 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid.

Projektijuht:

Maarja Püssim

Toitlustus:

Jah

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi