Hommikuseminar: Maksukorralduse seaduse muudatused 1. jaanuarist 2019

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 30.08.2018 - 30.08.2018 Registreerimise lõpp: 28.08.2018 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Maksukorralduse seaduse muudatused toovad ettevõtjatele kaasa halduskoormuse tõusu, muutuvad mitmed õigused ja kohustused.

Olulisemad neist on ametinimetuse, töötegemise koha ja tööaja määra kandmine töötamise registrisse ning nende erisused; Maksu- ja Tolliameti automaatselt väljastatud otsused; lisaks ettevõtte tegeliku juhi varaline vastutus maksuseadustest tulenevate kohustuste rikkumise eest; õigused ja kohustused, mis jäävad uue ühtse maksukontrolli raames ettevõtjatele; maksuintressi ja maksusumma ümardamist käsitlevad muudatused.

Hommikuseminari eesmärk on anda põhjalikud teadmised maksukorralduse seaduse muudatustest, planeeritav jõustumise aeg on 1. jaanuar 2019.

Praktilisi teadmisi jagab Maksu- ja Tolliameti juriidilise osakonna õigusloome valdkonnajuht Tanel Ruusmaa.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Maksukorralduse seaduse muudatused


10:00 - 12:00

  • Tanel Ruusmaa

    Tanel Ruusmaa

    Maksu- ja Tolliamet, juriidilise osakonna õigusloome valdkonnajuht

  • Tegeliku ühingujuhi vastutus – kes on ühingu tegelik juht ning millistel alustel ta vastutab maksuseadustest tulenevate kohustuste rikkumise eest
  • Ametinimetuse, töötegemise koha ja tööaja määra kandmine töötamise registrisse. Suurenev halduskoormus ettevõttele ning peamised probleemkohad
  • Maksurevisjoni kaotamisega seotud muudatused. Millised õigused ja kohustused jäävad ühtse maksukontrolli raames ettevõtjatele?
  • Maksuintressi ja maksusumma ümardamist käsitlevad muudatused
  • Automaatsed otsused – mis need on ning millistel juhtudel maksuhaldur neid väljastab? Millised õigused ja kohustused kaasnevad nendega ettevõtetele?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Seminar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Juhid, keskastmejuhid, juhatuse liikmed, juristid, personalijuhid, raamatupidajad ning kõik teised teemast huvitatud isikud

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,25 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 08.08.2018; 50% maksumusest ajavahemikul 09.08 – 22.08.2018. Kui loobutakse hiljem kui 22.08.2017 osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Mari Teppo, eriprojektide juht

Toitlustus:

Jah

*Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.