Hommikuseminar: Piiriülese tööõiguse olulised nüansid

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 18.09.2019 - 18.09.2019 Registreerimise lõpp: 16.09.2019 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 159 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Tööturg muutub järjest paindlikumaks. Tööjõu liikumine ühest riigist teise kasvab. Käesolev seminar keskendub tööõiguslikele probleemidele, mis tekivad kui töötaja on välismaalane või töötab välismaal Eesti tööandja heaks.

Seminari eesmärk on selgitada, mida tööõiguslikust vaatevinklist silmas pidada teise riigi kodaniku tööle võtmisel, töötingimuste tagamisel ning töölepingu ülesütlemisel. Samuti on eesmärk anda soovitusi, kui Teie töötaja on suundumas välismaale tööle.

Seminari läbinu teab, milliste tööõiguslike nüanssidega arvestada kolmandate riikide ja Euroopa Liidu kodanike töötamisel Eestis. Mida on mõistlik tööandjal teada, kui töötaja töötab välisriigis?

Selgitusi jagab M.I.K.S. konsultatsioonid OÜ partner, jurist Elina Soomets.

Advertisement banner

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Piiriülese tööõiguse olulised nüansid


10:00 - 12:00

 • Elina Soomets

  Elina Soomets

  M.I.K.S. konsultatsioonid OÜ partner, jurist; Tartu Ülikooli lektor

 • Mida silmas pidada töölepingu sõlmimisel Euroopa Liidu ning kolmandate riikide kodanikega töötamisel Eestis? Kus on võimalik leida teavet viibimisõiguse (nt elamisload), maksukohustuste ja sotsiaalkindlustuskaitse kohta? Töötajate registreerimise kohustus Maksu- ja Tolliametis ning Tööinspektsioonis.
 • Töötajate võrdse kohtlemise põhimõtte rakendamine töösuhte kestel. Diskrimineerimisjuhtumid.
 • Mis olukordades võib töösuhtes kehtida teise riigi õigus, kuigi tööandja asub Eestis? Teise riigi õiguse kohaldamise nüansid. Mida pidada silmas töösuhte kestel ja töölepingu ülesütlemisel? Näiteid teiste riikide võimalikest tööõiguslikest kokkupuudetest. Töötervishoiu- ja tööohutuse nõuete täitmine.
 • Töötaja töötamine Eesti tööandja heaks välisriigis ja välisriiki lähetamise tingimused. Töötajate teavitamine, kui töötaja töötab kauem kui ühe kuu riigis, mille õigust ei kohaldata tema töölepingule.
 • Mida silmas pidada, kui:
  - töötaja täidab tööülesandeid välisriigis kaugtööna
  - tegemist on lähetatud töötajaga
  - tööülesandeid täidetakse renditööna
  - tekib töövaidlus

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Seminar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Personalijuhid, värbamisspetsialistid, töövahendusbürood, juristid, juhid.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,66 AT. Interaktiivne loeng auditooriumi kaasatus.

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 27.08.2019; 50% maksumusest ajavahemikul 28.08– 11.09.2019. Kui loobutakse hiljem kui 11.09.2019 osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Maarja Püssim, sündmuste produtsent

Toitlustus:

Jah

*Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.