Käibemaksuseaduse muudatused 1. juulist 2021. aastal

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 04.06.2021 - 04.06.2021 Registreerimise lõpp: 03.06.2021 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 149 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 03. juunini Soodushind: 99 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Online-koolitus: Käibemaksuseaduse muudatused 1. juulist 2021. aastal

Käibemaksuseaduse muudatused võeti Riigikogu poolt vastu 10. veebruaril 2021 ning ees ootavad uuendused muudavad oluliselt senist maksustamispraktikat kaupade kaugmüügi osas.

Seni kehtinud kaugmüügi asemel hakatakse eristama ühendusesisest kaugmüüki ja ühendusevälist kaugmüüki.

Lisaks sätestavad lihtsamad reeglid teises liikmesriigis lõpptarbijale osutatavate teenuste maksustamist. Seoses postisaadetiste maksuvabastuse kadumisega, sätestatakse uued reeglid väljastpoolt Euroopa Liitu imporditud ja Euroopa Liidu lõpptarbijatele saadetud kaupade deklareerimisel.

Kindlasti on väga positiivne uudis, et kaua oodatud käibemaksu korrigeerimise võimalus jõudis lõpuks seadusesse.

Koolituse eesmärk on selgitada käesoleva aasta 1. juulist jõustuvaid käibemaksu muudatusi ning seda, kuidas need uuendused mõjutavad senist maksustamise praktikat.

Koolituse läbinu teab, milliste seadusemuudatustega peab kursis olema ning kuidas valmistuda ees olevateks käibemaksuseaduse muudatusteks.

Maksumuudatusi selgitab Tõnis Elling, Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja.

Kuidas online-koolitus toimub?

  • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
  • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
  • Lisaks saadame peale online-koolitust järele vaatamise lingi, mis on aktiivne seitse päeva
Advertisement banner

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:55 - 10:00

Käibemaksuseaduse muudatused 1. juulist 2021. aastal


10:00 - 12:00

  • Laiendatakse teiste liikmesriikide mittemaksukohustuslastele osutatavate digiteenuste käibemaksuga maksustamise erikorda (nn MOSS erikord) ka teistele teenustele
  • Kehtestatakse sarnane erikord ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüügile
  • Kaotatakse praegu kehtivad ühendusesisese kaugmüügi künnised ning sätestatakse uued reeglid
  • Kaotatakse ühendusevälisest riigist imporditud väikese väärtusega kaupade maksuvabastus
  • Lihtsustatakse käibemaksukohustuse täitmist väikesaadetiste importimisel, millele ei rakendata ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüügi erikorda
  • Kehtestatakse eraldi käibemaksuga maksustamise sätted isikutele, kes teevad kaupade kaugmüügi võimalikuks internetipõhiste kauplemiskohtade kaudu

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid, ettevõtjad ning kõik teised teemast huvitatud

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi