Üldinfo

Toimumise kuupäev:
22.09.2021
Registreerimise lõpp:
21.09.2021
Kestvus:
4 AT
Asukoht:
Online-koolitus
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
189 € + km

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Rahapesu ja terrorismi tõkestamise nõuetega puutuvad kokku paljud ettevõtted. Oluline on tunda põhjalikult oma kliente ja koostööpartnereid ning mitte alustada koostööd ettevõttega, kelle tausta pole kontrollitud.

Rahapesu ja terrorismitõkestamise seadus  sätestab, et ettevõtetel peavad olema klientide lõikes riskihindamise metoodika ja mudel ning sisekord, mis antud protsessi organisatsioonis reguleerib.

Seadus sätestab ka piirid alates millest tuleb ettevõttel rakendada hoolsusmeetmeid:

  • isikusamasuse tuvastamine
  • tegeliku kasusaaja tuvastamine
  • tehingu kohta täiendava teabe kogumine jne

Lähtuda tuleb kliendi kohta koostatud riskihinnangust.
Ettevõtetel tuleb hoolsuskohustuse nõudeid täita ka ärisuhte loomisel.

Koolituse eesmärk on käsitleda riskimudeli loomist selgelt ja praktiliselt, selgitades lahti kõik riskide kategooriad, mis seaduses on nõutud, kui ka muud olulised riskimudeli koostamise osad.

Koolituse läbinu teab, milline on teavitamiskohustuse täitmise protsess organisatsioonis ning millised on vajalikud rakendused kliendihaldustarkvaras.

Koolituse viib läbi Siiri Viil (Antsmäe), sertifitseeritud siseaudiitor. Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist, ta on töötanud Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina, seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina ning Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina.

Koolitusele on oodatud kõik kohustatud isikud sh järelevalve funktsiooni teostajad, audiitorid, raamatupidajad, finantsjuhid, personalitöötajad, ettevõtete juhid, ettevõtjad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.

Programm

09:55 - 10:00

Veebikeskkonda kogunemine

10:00 - 11:30

Rahapesu riskimudeli nõuded ja loomine. Vajalikud rakendused kliendihaldustarkvaras. Teavitamisprotsess organisatsioonis

  • Seaduse nõuded riskimudelile
  • Riskihindamise metoodika
  • Vajalikud rakendused kliendihaldustarkvaras
  • Teavitamiskohustuse täitmise protsess organisatsioonis

11:30 - 12:00

Paus

12:00 - 13:30

Koolitus jätkub

Siiri Viil (Antsmäe), sertifitseeritud siseaudiitor

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Kõik kohustatud isikud sh järelevalve funktsiooni teostajad, audiitorid, raamatupidajad, finantsjuhid, personalitöötajad, ettevõtete juhid, ettevõtjad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.