Koolitus: Olulised muudatused patsientide isikuandmete töötlemisel alates 25.05.2018

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 11.04.2018 - 11.04.2018 Registreerimise lõpp: 09.04.2018 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 189 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib kuni 8. aprillini soodushind 149 €+km!

Siiani on Eestis kehtinud isikuandmete kaitse seadus, kuid 25.05.2018 jõustub Euroopa Liidu ülene, pea 100 lk pikk isikuandmete kaitse regulatsioon. Määrus puudutab sisuliselt kõiki riigiasutusi, ettevõtjaid ja ka meditsiinivaldkonna töötajaid ning juhte. Juttu tuleb nii määrusest endast kui ka Eesti uutest siseriiklikest normidest osas, millega määrus lubab Eesti riigil teha oma erandeid.

Koolitus on üles ehitatud kümnele põhitegevusele ja asjaolule, mida seoses määrusega silmas pidada tuleb. Erilist tähelepanu pööratakse terviseandmetele.

Koolituse viib läbi Maarja Pild, Advokaadibüroo TRINITI OÜ advokaat. kes nõustab kliente igapäevaselt andmekaitse teemadel ja annab Tartu Ülikooli magistriprogrammis külalislektorina ainet „Privaatsus ja andmekaitse“, mis põhineb samuti selle aasta mais jõustuval määrusel.

Koolituse eesmärk on selgitada, mida muudab Euroopa Liidu ülene andmekaitse reform Eestis tervishoiuteenuseid osutavate töötajate jaoks (sh arstid ja teised meditsiinivaldkonna töötajad), kes puutuvad kokku patsientide isikuandmetega.

Koolituse läbinu teab, mida peavad teadma haiglate, polikliinikute ja teiste terviseasutuste töötajad, kes puutuvad kokku patsientide delikaatsete terviseandmetega.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Olulised muudatused patsientide isikuandmete töötlemisel alates 25.05.2018


10:00 - 11:30

  • Maarja Pild

    Maarja Pild

    Advokaadibüroo TRINITI OÜ vandeadvokaat, Tartu Ülikooli külalislektor

  • Mis on andmed ja mis isikuandmed? Selleks, et teha vahet, mis andmed üldse määruse reguleerimise alla mahuvad. Erilist tähelepanu pööratakse terviseandmetele
  • Millised on isikute uued õigused, sh õigus olla unustatud ja õigus andmete kaasaskantavusele

Toekas kohvipaus


11:30 - 12:00

Koolitus jätkub


12:00 - 13:30

Maarja Pild
Advokaadibüroo TRINITI OÜ, advokaat

  • Millal määrata andmekaitseametnik, st määrus näeb ette, et ühingutel tuleb teatud juhul määrata eraldi isik andmetega tegelema
  • Mis on töötlemistoimingute register ja mõjuhinnangud?
  • Mida tähendab vaikimisi ja lõimunud andmekaitse?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Meditsiinivaldkonna töötajad ning juhid, sh haiglate, polikliinikute ja teiste terviseasutuste töötajad, kes puutuvad kokku patsientide isikuandmetega.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs.

Loobumistingimused:

kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 20.03.2018;

50% maksumusest ajavahemikus 21.03 – 03.04.2018. Kui loobutakse hiljem kui 03.04.2018,  osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Veronika Nuutmann, koolituste ja konverentside juht

Toitlustus:

Jah

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi