Koolitus: Tulemustasustamine enam ei tööta – mis on alternatiivsed lahendused?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 04.02.2016 - 04.02.2016 Registreerimise lõpp: 02.02.2016 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 168 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Tulemustasu on saanud tavapäraseks töötajat motiveerivaks vahendiks paljudes ettevõtetes. Kuid uuringud näitavad, et tulemustasu ei pane inimesi tööle. Mis on alternatiivid ning tõhusamad võimalused inimeste innustamiseks tööle? Kas põhipalga tõstmine tulemustasude arvelt on ettevõtte jaoks kasulik samm? Kas kindel fikseeritud sissetulek või võimalus teenida rohkem on see, mis paneb töötaja tegutsema?

Tulemustasude uutest alternatiividest räägivad Anu Virovere ja Kaire Vahermets.

Anu Virovere  on psühholoog ja suhtlemispartner, kes on uurinud tulemustasude teemat ning leiab, et Eestis kasutatav tulemustasude süsteem on vananenud ning ammu oleks aeg võtta kasutusele uued meetodid.

Programm

Hommikukohv ja registreerimine


09:30 - 10:00

Harjumuspärane tulemustasutamine enam ei tööta, mis on alternatiivid?


10:00 - 12:00

 • Anu Virovere

  Anu Virovere

  Anu Virovere PhD, psühholoog ja suhtlemistreener

 • Motivatsiooni olemus
 • Töö ja töö tasustamine
 • Kutsumuse olulisus töös
 • Palk  ja preemia
 • Õiglane tasustamine

Lõuna restoranis Senso


12:00 - 13:00

Koolitus jätkub


13:00 - 14:30

 • Anu Virovere

  Anu Virovere

  Anu Virovere PhD, psühholoog ja suhtlemistreener

Kohvipaus


14:30 - 14:45

Tulemustasude süsteemi ümberkorraldus Swedbank Eesti praktikast


14:45 - 16:15

 • Julgen väita, et täna soovivad inimesed  oma tööelus omada suuremat perspektiivitunnet ja planeerida oma karjääri, mistõttu meie töötajate töötulemuslikkust juhivad aina rohkem mittemateriaalsed motivaatorid. Kuid selleks, et kõik toimiks, tuleb süsteemid kujundada teadlikult ja kõigi osapoolte vajadusi silmas pidades.
 • Mis juhib töötajate tulemusi – kas põhipalk, tulemustasu või tööalase arengu võimalused? Igal neist on oma oluline ja vajalik koht tulemusjuhtimises  ning  kuhu seada konkreetselt rõhuasetus, sõltub ettevõtte eesmärgist, strateegiast ja tööandja väärtuspakkumisest.
 • Millised on kollektiivse ja individuaalse tulemustasu tugevused, nõrkused ja toimemehhanismid?
 • Mis on talendijuhtimine  ja  kuidas panna seda protsessi ettevõtte tulemusjuhtimise kasuks tööle? Talendijuhtimise eesmärgiks ongi ettevõtte tulemuste saavutamise toetamine läbi õiglase tasusüsteemi, töötajate järelkasvu ja tööalase karjääri planeerimiseks. Õiglase tasustamise aluseks saab olla ühtsetel alustel baseeruv hindamissüsteem.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

2

Sihtrühm:

Keskastmejuhid, juhid, personalijuhid, spetsialistid ehk kõik kellel on alluvad

Õppemeetodid:

Loobumistingimused:

kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 14.01.2016; 50% maksumusest ajavahemikus 15.01 – 27.01.2016. Kui loobutakse hiljem kui 28.01.2016 osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eneken Viks, korraldusteenuse projektijuht

Toitlustus:

Jah

*Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.