Koolitus: Uue töötaja lühiajaline juhendamine ning sisseelamise toetamine

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 30.01.2019 - 30.01.2019 Registreerimise lõpp: 28.01.2019 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 199 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Uue töötaja liitumine organisatsiooniga on oodatud sündmus nii inimese enda kui ka kogu kollektiivi jaoks. Esimesed nädalad uues organisatsioonis on võtmetähtsusega, sest sellest sõltub, kui ladusalt sujub kohanemisprotsess ning kas hoolega valitud uus töötaja jääb üldse organisatsiooni püsima.

Kõrged ootused uuele töötajale on nii juhil kui ka kolleegidel – eeldatakse kiiret kohanemist, iseseisvust ning lühiajalise juhendamise järel ka tööülesannetega edukat toimetulemist. Samas on ka uuel töötajal ootused organisatsiooni ja kollektiivi suhtes. Edukaks kohanemiseks ning tööga alustamiseks ei piisa vaid töövahendite, laua ning ametijuhendi olemasolust, vaja on „midagi enamat“.

Koolituspäeva eesmärk on anda teadmised, kuidas muuta juhendamis- ja sisseelamisprotsess takistusrohkete väljakutsete asemel sujuvaks ning meeldivaks teekonnaks nii uue töötaja kui ka kogu kollektiivi jaoks.

Koolituspäeva läbinu teab, kuidas uue töötaja juhendamis- ja sisseelamisprotsessi läbi viia. Millised on juhendamise metoodikad ning täiskasvanud õppija eripärad? Kuidas teha nii, et uus töötaja sulanduks kiirelt organisatsiooniga? Mille põhjal hinnata tulemusi?

Koolituse viivad läbi Elisa Eesti AS personalijuht Kaija Teemägi ning Meta-Profit OÜ koolitaja ja konsultant Sirle Roots.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Uue töötaja lühiajaline juhendamine


10:00 - 11:30

 • Kui lühike või pikk on lühiajaline juhendamine? Aja määratlemine
 • Juhendamise metoodikad
 • Täiskasvanud õppija eripärad
 • Tulemuste eesmärgistamine – millal, mida, kuidas ja kui palju?
 • Tulemuste hindamine
 • Näiteid Elisa praktikatest

Toekas kohvipaus


11:30 - 12:00

Uue töötaja sisseelamisprotsessi toetamine


12:00 - 13:30

 • Sirle Roots

  Sirle Roots

  Meta-Profit OÜ, treener-konsultant, superviisor-coach

Kas sina mäletad oma esimesi tööpäevi uues ettevõttes? Tundsid sa end oodatuna? Kui teadlikult arvestame uut inimest oodates, et ta vajab lisaks ametijuhendile, töölauale ja arvutile „midagi enamat“, et teada enda kohta ja rolli organisatsioonis. Ettekandes vaatleme psühholoogilisi aspekte uue töötaja sisseelamise toetamiseks.

 • Ootused ootuste kohta. Uue töötaja ootused ja vajadused versus juhi ootused, vajadused ja eesmärgid
 • Mida vajab uus inimene, et tekiks sünergia töö ja kolleegidega?
 • Uue töötaja sisedialoog - kuhu ma kuulun? Kes on minu inimesed? Kus-mis on minu huvi? Minu sisemine tasakaal ja rahulolu. Soov õnnestuda!
 • Uue inimese sulandumine organisatsiooni kultuuri. Millesse me usume, mida hindame ja milline on „meie viis“ toimetada, et uus töötaja saaks innustuda ja tunnetada end organisatsiooni väljas?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

2

Sihtrühm:

Juhid, keskastmejuhid, personalijuhid, spetsialistid ning kõik teised, kes tegelevad uute töötajate juhendamisega.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 08.01.2019; 50% maksumusest ajavahemikul 09.01 – 21.01.2019. Kui loobutakse hiljem kui 21.01.2019 osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Piret Lauk, koolituste ja konverentside projektijuht

Toitlustus:

Jah

*Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.