KOOLITUS: Venekeelsete ametikirjade koostamine ja kujundamine

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 22.05.2012 - 22.05.2012 Registreerimise lõpp: 18.05.2012 Kestvus: Asukoht: Sokos Hotel Viru, Viru väljak 4, Tallinn Hind: 110 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Ametialaselt tuleb meil kirja teel tihti suhelda venekeelsete partneritega. Koolitus annab head nõu, kuidas korrektselt ja keelereegleid järgides vormistada ametikirju vene keeles. Koolituse eesmärk on täiendada teadmisi ametialaste venekeelsete kirjade koostamise osas. Koolitus on praktilise ülesehitusega ning varustatud näidiskirjade ja muude lisamaterjalidega. Koolituse tulemusel oskab osaleja korrektselt koostada ja kujundada ametikirju vene keeles.

Koolituse viib läbi  Inga Mangus, Puškini Instituudi direktor, pedagoogika teaduste doktor, vene keele õpikute autor (tema sulest on ilmunud 14 õpikut nii kooliõpilastele kui ka täiskasvanutele, sh “Vene ärikeel kesktasemele”).

Eelteadmised: Vene keele valdamine B1 tasemelon võimeline enam-vähem korrektselt ja igal juhul arusaadavalt suuliselt suhtlema igapäevaelu teemadel ja pikematesse analüüsidesse laskumata rääkima ka oma tööst ja vahendama olulisemat teavet. Kirjalikult on võimeline ennast väljendama arusaadavalt, tehes sealjuures vigu ja nüansse mitte vallates.

Advertisement banner

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistega


09:30 - 10:00

Venekeelsete ametikirjade koostamine ja kujundamine


10:00 - 12:00

 • Inga Mangus

  Inga Mangus

  Puškini Instituudi direktor, pedagoogika teaduste doktor

Inga Mangus
Puškini Instituudi direktor, pedagoogika teaduste doktor

 • Ametikirja spetsiifilised vormistusnõuded (ülesehitus, kohustuslikud koostisosad, vorm, paigutus)
 • Ametikirjade tüübid (tellimused, järelepärimised, pakkumised, meeldetuletused, kinnitused, kaebused, teated, kutsed jm)
 • Ametikirjade koostamise ja toimetamise protsess
 • Ametikirjade spetsiifilised fraasid ja keele konstruktsioonid (valik venekeelsetes ametikirjades kasutatavaid väljendeid ja enamlevinud lühendeid)

Püstijala lõuna


12:00 - 12:30

Koolitus jätkub


12:30 - 14:30

Inga Mangus
Puškini Instituudi direktor, pedagoogika teaduste doktor

 • Ametikiri ja vene keele reeglid (nimede ja nimetuste õigekiri ning käänamine, numbrite ja lühendite õigekiri, kirjavahemärgistuse veaohtlikke kohti)
 • Sageli esinevaid eksimusi ametikirjade vormistamisel ja koostamisel (tüüpvead ja nende vältimine)
 • Elektrooniline suhtlemine vene keeles (ametlikud e-kirjad)

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

Sihtrühm:

Õppemeetodid:

Loobumistingimused:

Projektijuht:

Toitlustus:

Ei