Üldinfo

Toimumise kuupäev:
19.04.2012
Registreerimise lõpp:
17.04.2012
Asukoht:
Oru Hotel (Narva mnt 120B, Tallinn)
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
128 € + km

Võim kuulub inimsuhete juurde. Töökohal taanduvad võimusuhted ennekõike ülemus-alluva suhetele. Vähetähtsad pole ka võimusuhted ja võimumängud töökaaslaste vahel. Tuleb ette ka võimupingeid erinevate allüksuste vahel. Tulemuseks on suhted, mis mõjutavad organisatsiooni sisekliimat, otsuste vastuvõtmist ning tulemuslikkust. Koolituse eesmärk on õppida teadlikult analüüsima, mõistma ja suunama võimusuhteid töökohal.  Koos arutleme võimu teemadel, analüüsime videonäidiseid, tegeleme eneseanalüüsiga, lahkame näiteid elust enesest.

Koolitaja on religiooni- ja suhtlemispsühholoog, dr Tõnu Lehtsaar.  Koolitusturul on Tõnu Lehtsaar tegutsenud paarkümmend aastat. Koolitusteemadeks on avalik esinemine, konfliktide lahendamine ja otsuste vastuvõtmine. Ta on kirjutanud suhtlemisalaseid raamatuid ja õppematerjale. Balti Juhtimiskonverents OÜ küsitluse põhjal parim koolitaja 2011.

Programm

09:30 - 10:00

Registreerimine ja hommikukohv

10:00 - 11:30

Võimusuhete suunamine töökohal

Tõnu Lehtsaar
religiooni- ja suhtlemispsühholoog

•    Võimusuhete psühholoogia. Kuidas üldse võim toimib, mis võimu iseloomustab. Võimu mõiste ja liigid.
•    Võim ja oma tahte läbisurumine. Mille abil kehtestada ennast? Mis saab võimusuhetest autoritaarse juhtimisstiili puhul?

11:30 - 12:15

Lõuna

12:15 - 13:45

Koolitus jätkub

Tõnu Lehtsaar
religiooni- ja suhtlemispsühholoog

•    Kollektiivi juhtimine võimuvõitluses.  Kuidas tulla toime, kui teine allüksus või firma surub ennast peale, püüab võimu haarata ja senist suhtetasakaalu segamini paisata?
•    Karismaatiline võim. Miks mõned inimesed suudavad teisi lummata, köita, juhtida ja panna ennast järgima? Vahel ka meeletult ja arutult.

13:45 - 14:00

Kohvipaus

14:00 - 14:45

Diskussioon

Võimu eetiline pale. Mida tähendab moraalne vastutus võimu eest? Mis on eetiline juhtimine? Kas võimukõlvatus on olemas?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Saalikoolitus
Toitlustus:
Ei