KOOLITUS: Võimusuhete suunamine töökohal

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 19.04.2012 - 19.04.2012 Registreerimise lõpp: 17.04.2012 Kestvus: Asukoht: Oru Hotel (Narva mnt 120B, Tallinn) Hind: 128 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Võim kuulub inimsuhete juurde. Töökohal taanduvad võimusuhted ennekõike ülemus-alluva suhetele. Vähetähtsad pole ka võimusuhted ja võimumängud töökaaslaste vahel. Tuleb ette ka võimupingeid erinevate allüksuste vahel. Tulemuseks on suhted, mis mõjutavad organisatsiooni sisekliimat, otsuste vastuvõtmist ning tulemuslikkust. Koolituse eesmärk on õppida teadlikult analüüsima, mõistma ja suunama võimusuhteid töökohal.  Koos arutleme võimu teemadel, analüüsime videonäidiseid, tegeleme eneseanalüüsiga, lahkame näiteid elust enesest.

Koolitaja on religiooni- ja suhtlemispsühholoog, dr Tõnu Lehtsaar.  Koolitusturul on Tõnu Lehtsaar tegutsenud paarkümmend aastat. Koolitusteemadeks on avalik esinemine, konfliktide lahendamine ja otsuste vastuvõtmine. Ta on kirjutanud suhtlemisalaseid raamatuid ja õppematerjale. Balti Juhtimiskonverents OÜ küsitluse põhjal parim koolitaja 2011.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv


09:30 - 10:00

Võimusuhete suunamine töökohal


10:00 - 11:30

Tõnu Lehtsaar
religiooni- ja suhtlemispsühholoog

•    Võimusuhete psühholoogia. Kuidas üldse võim toimib, mis võimu iseloomustab. Võimu mõiste ja liigid.
•    Võim ja oma tahte läbisurumine. Mille abil kehtestada ennast? Mis saab võimusuhetest autoritaarse juhtimisstiili puhul?

Lõuna


11:30 - 12:15

Koolitus jätkub


12:15 - 13:45

Tõnu Lehtsaar
religiooni- ja suhtlemispsühholoog

•    Kollektiivi juhtimine võimuvõitluses.  Kuidas tulla toime, kui teine allüksus või firma surub ennast peale, püüab võimu haarata ja senist suhtetasakaalu segamini paisata?
•    Karismaatiline võim. Miks mõned inimesed suudavad teisi lummata, köita, juhtida ja panna ennast järgima? Vahel ka meeletult ja arutult.

Kohvipaus


13:45 - 14:00

Diskussioon


14:00 - 14:45

Võimu eetiline pale. Mida tähendab moraalne vastutus võimu eest? Mis on eetiline juhtimine? Kas võimukõlvatus on olemas?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

Sihtrühm:

Õppemeetodid:

Loobumistingimused:

Projektijuht:

Toitlustus:

Ei