Koroonaviirus ja vääramatu jõud – mida on kasulik teada?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 17.04.2020 - 17.04.2020 Registreerimise lõpp: 15.04.2020 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 59 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib kuni 15. aprillini soodushind Soodushind: 29 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne viis päeva.

Koroonaviiruse laastav mõju on enamus ettevõtetele kaasa toonud ootamatu olukorra, kus lepingutega võetud kohustusi ei suudeta enam nõuetekohaselt täita. Seetõttu on lepingupooltele oluline teada, kuidas kaitsta enda ettevõtte õigusi ning mida saavad nad drastiliselt muutunud olukorras enda kaitseks ette võtta.

Online-koolitusel saad teada, kas koroonaviirust saab pidada vääramatu jõu juhtumiks ning millised on välja kujunenud olukorras ettevõtete õigused, kohustused ja võimalused.

Teada on, et vääramatu jõuga võib olla tegemist juhul, kui eriolukorrast tingitud meetmed ei võimalda ettevõttel või isikul oma võetud kohustusi täita. Näiteks, kui EV valitsuse otsusega suleti paljudes sektorites tegutsevad ettevõtted, siis klientide ees võetud mitterahalised kohustused on tõenäoliselt vabandatavad. Kuid vääramatu jõud ei ole üldiselt kõigile kehtiv olukord, vaid seda tuleb iga lepingulise või lepinguvälise suhte korral eraldi tuvastada.

Online-koolitusel selgitab ja annab nõuandeid antud olukorras tegutsemiseks Marko Saag, ATTELA Advokaadibüroo OÜ partner ja vandeadvokaat; TalTech’i finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:55 - 10:00

Koroonaviirus ja vääramatu jõud – mida on kasulik teada?


10:00 - 12:00

 • Marko Saag

  Marko Saag

  ATTELA Advokaadibüroo OÜ partner/vandeadvokaat; TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor

 • Kas ja millisel juhul on koroonaviirus Eesti õiguse järgi vääramatu jõu juhtum?
 • Milliste lepinguliste või lepinguväliste suhete korral on see kehtiv olukord?
 • Kas ja millal saab tugineda vääramatu jõu sätetele kohustuse täitmisel?
 • Millistel juhtudel on võimalik nõuda lepingu muutmist, kui väline olukord on oluliselt muutunud?
 • Millisel juhul on lepingut rikkunud poolel võimalik vastutusest vabaneda?
 • Nõuandeid ettevõtjale ning juhile kuidas kaitsta oma ettevõtte õigusi
 • Hea usu ja mõistlikkuse põhimõte vääramatu jõu korral

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtjad, ettevõtete juhid, juristid, raamatupidajad, finantsjuhid ja kõik teised teemast huvitatud

Õppemeetodid:

Õppe kestvus  2,7 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi