Üldinfo

Toimumise kuupäev:
26.08.2020
Registreerimise lõpp:
24.08.2020
Asukoht:
Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn)
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
179 € + km

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Korrektne eesti keel e-kirja näitel

Korrektne eesti keel on ettevõtte oluline mainekujundaja ning igapäevatöö elementaarne osa. Nii saadetavate sõnumite sisu kui ka keelekasutus on ettevõtte visiitkaardiks, mistõttu on selge ja ladus infoedastus väga tähtis.

Praktilisel koolitusel käsitletakse teemasid eri tegevuste kaudu, et osalejad saaksid koolitusel omandatu kohe kasutusele võtta.

Kuidas vormistada korrektset e-kirja, sh automaatvastust? Miks ei sobi öelda kirja lõpus suured tänud? Millal kasutada sõnu teie/sina ja Teie/Sina? Miks nimede käänamine on oodatust keerulisem ja kuidas kasutada korrektselt lühendeid? Nendele ja paljudele teistele küsimustele juhib tähelepanu Riina Reinsalu, Tartu Ülikooli tekstiõpetuse lektor, kutseline keeletoimetaja.

Koolituse läbinu teab millised on õigekeele ja kirjavahetuse head tavad ning oskab kasutada korrektset kirjakeelt.

Praktilisele koolitusele on oodatud eri ametikohtadel töötavad inimesed, kes väärtustavad korrektset kirjakeelt. Koolitusele palume tulla ka neil, kelle emakeel ei ole eesti keel, kuid kes kasutavad seda töökeelena.

Kuigi koolitusel keskendutakse elektroonilisele kirjavahetusele, saab omandatavaid teadmisi ja oskusi rakendada ka muude ametitekstide loomisel.

Koolitus toimub saalis, kuid soovi korral on võimalik osaleda ka veebis otseülekande vahendusel ning küsida reaalajas esinejatelt küsimusi. Hind on mõlemal juhul sama.

Advertisement banner

Programm

09:30 - 10:00

Registreerimine ja kohv koos suupistetega

10:00 - 11:30

Korrektne eesti keel e-kirja näitel

 • Riina Reinsalu

  Riina Reinsalu

  Tartu Ülikooli tekstiõpetuse lektor, kutseline keeletoimetaja

 • Millised on elektroonilise kirjavahetuse head tavad?
 • Kuidas vormistada e-kirja põhielemente?
 • Milline on hea vastuskiri?
 • Kuidas anda keerulist sisu selgelt edasi?
 • Millised on e-kirjade peamised keelevead?

11:30 - 12:00

Toekas kohvipaus

12:00 - 13:30

Koolitus jätkub

 • Riina Reinsalu

  Riina Reinsalu

  Tartu Ülikooli tekstiõpetuse lektor, kutseline keeletoimetaja

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Saalikoolitus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Erinevatel positsioonidel töötavad inimesed, kes väärtustavad korrektset kirjakeelt. Oodatud on ka need töötajad, kelle emakeel ei ole eesti keel, kuid töökeel eesti keel.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.

Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Ragne Talv
Toitlustus:
Jah
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.