PROJEKTIKIRJUTAMISE KOOLITUS: Kuidas projekti idee rahastajale arusaadavaks teha?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 27.02.2012 - 27.02.2012 Registreerimise lõpp: 22.02.2012 Kestvus: Asukoht: Oru Hotel (Narva mnt 120B, Tallinn) Hind: 78.00 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Mis tahes edu saab alguse heast ideest, mis määrab edasise arengu suuna ja sisu. Hea projekti kirjutamiseks on tarvis head ideed ja tahet see ellu viia. Tihti arvatakse, et projekti kirjutamine on raske kuid tegelikult see nii ei ole. Tähtis on projekt kirjutada nii, et seda ka rahastatakse. Kuidas head projekti kirjutada, saate teada juba 27. veebruaril Oru Hotel’i konvrentsikeskuses.

Koolituse eesmärgiks on anda teadmisi sellest, kuidas oma suurepäraseid ideid õigesti vormistada, leida  neile rahastajat ja projekt ellu viia. Koolitus annab vajalikud näpunäited taotluste kirjutamiseks, annab ülevaate rahastajatest ning aitab näha selgemalt oma võimalusi. Koolituse läbinu saab ülevaate projekti ettevalmistamisest ning teab selle elluviimise ja hindamise põhiaspekte. Koolitus on praktilise ülesehitusega.

Koolitajad:

Doris Põld on projektijuhtimise koolitaja, kes teadmiste edasi andmisel lähtub enda praktilistest igapäevatöö kogemustest, kus on tulnud olla nii projektijuhi, raha taotleja kui ka projektide hindaja rollis. Erinevate ideede algatamisega ja projektide elluviimisega on tal tänaseks kogunenud pagasit 13 aasta jagu.

Täna tegutseb Doris Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu projektijuhina vastutades erialaliidu liikmesettevõtete koostöös elluviidavate projektide sisulise- ja finantsilise juhtimise eest. Tulenevalt oma tööst omab Doris väga häid ja praktilisi rahataotluse koostamise, projektide juhtimise ja rahastajaga suhtlemise kogemusi. Doris on ka MTÜ Clarus juhatuse liige ja koolitaja, olles samal ajal Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor projektijuhtimise lektor ning InSpace Koolituskeskkonna kaaskoolitaja.

Jana Kukk on viinud läbi mitmeid projektijuhtimise, rahataotluse koostamise ja projekti hindamise koolitusi. Koolituste käigus toetub ta eelkõige praktilisele projektijuhtimise kogemusele äri- ja mittetulundussektoris.

Täna on tema tegevus seotud peamiselt koolituskeskkonnaga InSpace ning selle siseprojektide juhtimisega. Lisaks regulaarsele koolitamisele on Jana projektijuhtimise lektor Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv


09:30 - 10:00

Projekt vs rahataotlus


10:00 - 11:30

Jana Kukk

 • Millest saab alguse projekti kirjutamine?
 • Milline projekt on elujõuline?
 • Millal hakata otsima rahastajat?

Kuidas rahastaja projekti hindab?


11:30 - 13:00

 • Rainer Aavik

  EAS, elukeskkonna divisjoni arenduskonsultant

Rainer Aavik
EAS, elukeskkonna divisjoni arenduskonsultant

EAS esindaja jagab näpunäiteid, milline projektitaotlus peab olema ja millised on tüüpilisemad vead, mida projekte kirjutades tehakse.

Lõuna


13:00 - 14:00

Detailne projekti planeerimine


14:00 - 15:30

Doris Põld

 • projekti põhietapid
 • ajakava koostamine
 • eelarve koostamine

Kohvipaus


15:30 - 15:45

Praktilised nipid ja rahataotluse koostamine


15:45 - 16:30

Doris Põld

 • tüüpvead ja parimad praktikad
 • näited elust enesest

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

Sihtrühm:

Õppemeetodid:

Loobumistingimused:

Projektijuht:

Toitlustus:

Ei