Riigihanke korras sõlmitud lepingute muutmine ning vaidlustamine

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 02.12.2020 - 02.12.2020 Registreerimise lõpp: 26.11.2020 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 199 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Riigihanke korras sõlmitud lepingute muutmine ning vaidlustamine

Koolitus toimub saalis, kuid soovi korral on võimalik osaleda ka veebis otseülekande vahendusel ning küsida reaalajas esinejatelt küsimusi. Hind on mõlemal juhul sama.

Koolituse eesmärk on jagada nõuandeid nii hankijatele kui pakkujatele riigihankelepingute muutmise võimalustest, ning kuidas vältida riigihangetel vaidlustesse sattumist. Kaardistame lepingute muutmisega seonduvad peamised probleemid nii hankijatele kui pakkujatele, käsitleme lepingute muutmisega seonduvaid enamlevinud eksimusi ja anname nõuandeid nende vältimiseks. Analüüsime viimase aja vaidlustuste ja kohtuasjade praktiliste näidete põhjal, kuidas õnnestub mõlemal poolel hangetel edukamalt toime tulla. Samuti saab näpunäiteid, kuidas juba tekkinud vaidluses targalt toimida.

Koolituse läbinu teab, millistel tingimustel saab riigihanke tulemusel sõlmitud lepinguid muuta ning kuidas toimida riigihangete vaidlustuste korral.

Praktilise koolituse viivad läbi Jarlo Dorbek, Hankepartner OÜ juhatuse liige, riigihangete ekspert ja koolitaja ning Marko Mehilane, Advokaadibüroo Entsik&Partnerid vandeadvokaat, partner.

Advertisement banner

Programm

Registreerimine ja kohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Riigihanke korras sõlmitud lepingute muutmine


10:00 - 11:30

 • Jarlo Dorbek

  Jarlo Dorbek

  Hankepartner OÜ, riigihangete ekspert ja koolitaja

 • Riigihangete seaduse alused lepingute muutmiseks ja näited.
 • Peamised eksimused nii hankija kui pakkuja poolelt.
 • Lepingu muutmine COVID-19 valguses.

Toekas kohvipaus


11:30 - 12:00

Pakkuja - kuidas kaitsta efektiivselt oma õigusi riigihankes? Hankija – kuidas toimida, kui esitatakse vaidlustus?


12:00 - 13:30

 • Mida ette võtta, kui hanketingimus on liigselt piirav?
 • Hankeotsuste vaidlustamine Riigihangete Vaidlustuskomisjonis (VAKO).
 • Tähtajad ja kulud.
 • Rahandusministeeriumi järelevalve.
 • Aktuaalsed lahendid VAKO ja kohtupraktikast.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

2

Sihtrühm:

Hankijad kui ka pakkujad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.

Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Ragne Talv

Toitlustus:

Jah

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.