Krüptoraha kajastamine raamatupidamises
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 28.01.2025 Registreerimise lõpp: 27.01.2025 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + kmOnline-koolitus: Krüptoraha kajastamine raamatupidamises
Krüptoraha üha laiem kasutuselevõtt on tekitanud paljudel raamatupidajatel küsimuse, kuidas toimub krüptoraha kajastamine raamatupidamises.
Raamatupidamise Toimkond on võtnud krüptoraha ühise nimetusena kasutusele termini PTP-instrument (ehk plokiahela tehnoloogial põhinev instrument).
Kuigi Raamatupidamise Toimkond ei ole reguleerinud PTP-instrumentide kajastamist detailides, antakse siiski üldised suunised nende kajastamiseks Eesti Finantsaruandluse Standardi kohaselt.
Koolituse eesmärk on selgitada, kuidas kajastada krüptoraha selliselt, et aruande lugejale oleksid need arusaadavad, valitud arvestuspõhimõtted lähtuksid instrumentide majanduslikust sisust ja oleksid võrreldavad analoogsete instrumentide arvestuspõhimõtetega.
Koolituse läbinu teab, kuidas eristub krüptoraha rahast, raha ekvivalentidest ja väärtpaberitest ning millised on raamatupidamises kajastamise nüansid ja ohukohad.
Koolituse viib läbi Sulev Luiga, BDO Eesti AS CEO ja juhtiv partner.
Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.
Programm
28.01.2025
13:50 – 14:00
Veebikeskkonda kogunemine
14:00 – 16:00
Krüptoraha kajastamine raamatupidamises
-
BDO Eesti AS, CEO, juhtiv partner
- Tokenid ja krüptovaluutad. Varad või bilansivälised varad või hoopis kohustised?
- Omandaja versus emiteerija (kui on). Kaks erinevat raamatupidamiskäsitlust
- Krüptovaluuta – mis see on ja kuidas eristub nt rahast ja raha ekvivalentidest ning väärtpaberitest? Kajastamise nüansid ja ohukohad
- Kaevandamine versus ost-müük. Lühi- ja pikaajalise perspektiivi arvestamine
- Kas ainuke abimaterjal on raamatupidamise toimkonna tõlgendus RTT 1? Finantsaruandluse standardid
- Tehingute tulemused. Erinevused ja sarnasused, kui tehingu osaliseks on äriühing versus eraisik?
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Veronika Nuutmann
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.