Koolitus: Rahapesu tõkestamise seaduse nõuded. Kohustusliku riskimudeli koostamise praktikum
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 19.03.2020 - 19.03.2020 Registreerimise lõpp: 17.03.2020 Kestvus: Asukoht: Online webinar Hind: 199 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
OTSEÜLEKANNE KOOLITUSEST: Lähtuvalt EV valitsuse poolt eriolukorra kehtestamisele toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse koolitused ja konverentsid otseülekandena. Kui oled sündmusele registreerunud, siis saadame Sulle mõni päev enne koolituse toimumist elektroonilised õppematerjalid, otseülekande lingi ning peale koolituse läbimist tekib võimalus soovi korral koolitust järele vaadata ning lektoritelt e-posti teel küsimusi küsida. Koolitused toimuvad otseülekande vormis eriolukorra lõppemiseni.
Rahapesu ja terrorismitõkestamise seadus sätestab, et ettevõtetel peavad olema klientide lõikes riskihindamise metoodika ja mudel ning sisekord, mis antud protsessi organisatsioonis reguleerib.
Seadus rakendub muuhulgas raamatupidamisteenuse osutajatele, audiitoritele, kauplejatele, finantseerimisasutustele, krediidiasutustele jne.
Seadus sätestab ka piirid alates millest tuleb ettevõttel rakendada hoolsusmeetmeid (isikusamasuse tuvastamine, tegeliku kasusaaja tuvastamine, tehingu kohta täiendava teabe kogumine jne) lähtudes samal ajal kliendi kohta koostatud riskihinnangust. Ettevõtetel tuleb hoolsuskohustuse nõudeid täita ka ärisuhte loomisel.
Kuna riskihinnangu koostamine ja riskiisu määramine on paljudele keeruline teema, siis koolituse eesmärk on käsitleda riskimudeli loomist selgelt ja praktiliselt, selgitades lahti kõik riskide kategooriad, mis seaduses on nõutud, kui ka muud olulised riskimudeli koostamise osad.
Koolituse käigus tehakse läbi ka riskide hindamine ehk kõik osalejad saavad koostada oma ettevõtte tegevusest lähtuva riskimudeli ja määrata riskiisu.
Koolituse läbinu on pädev antud mudeli iseseisvalt lõpuni vormistama nii, et see on valmis ettevõtte juhtkonna poolt kinnitamiseks.
Lisaks selgitatakse rahapesu tõkestamisega seotud planeeritavaid uuendusi 2020. aastal, mis on seotud Rahapesu andmebüroo poolt tegevuslubade väljastamise protsessiga ning välisriigi kodanike isiku tuvastamise täpsustamisega.
Koolituse viib läbi Siiri Antsmäe, sertifitseeritud siseaudiitor. Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist olles töötanud siseauditi juhina üle 14 aasta Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina, seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina ning Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina.
Koolitusele on oodatud kõik kohustatud isikud sh järelevalve funktsiooni teostajad, audiitorid, raamatupidajad, finantsjuhid, personalitöötajad, ettevõtete juhid, ettevõtjad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.
Programm
Rahapesu tõkestamise seaduse nõuded
10:00 - 11:30
-
sertifitseeritud siseaudiitor
Riskihinnangu metoodika ja sisekorrad peavad olema koostatud kirjalikult ning kinnitatud ettevõtte kõrgema juhtkonna poolt. Kooskõlas ja koostoimes peavad olema koostatud ka ettevõtte sisemised protseduurireeglid, mis sätestavad riskihindamise läbiviimise ja hoolsusmeetmete rakendamise ning ka sisekontrolli eeskirja – ehk kuidas ettevõte tagab ja seirab loodud mudeli toimimist. Samal ajal peab kogu metoodika olema ka kooskõlas eriseadustega, mis reguleerivad konkreetse organisatsiooni tegevusvaldkonda.
Antud dokumente tuleb teatud ettevõtetel esitada ka järelevalveasutustele sealhulgas ka Politsei- ja Piirivalveametile.
- Millised on seaduse nõuded?
- Milline peab olema riskihindamise mudel ja metoodika?
- Millised on nõuded sisemistele protseduuridele ja sisekontrollieeskirjale?
- Millal ja kuidas tuleb täita teavitamiskohustust?
- Millised on planeeritavad muudatused 2020. aastal?
Paus
11:30 - 11:45
Kohustusliku riskimudeli koostamise praktikum
11:45 - 12:55
Siiri Antsmäe, sertifitseeritud siseaudiitor
Kohustusliku riskimudeli koostamise praktikumi käigus tehakse läbi riskide hindamine ehk kõik osalejad saavad koostada oma ettevõtte tegevusest lähtuva riskimudeli ja määrata riskiisu. Peale koolitust on osalejal oskused antud mudel iseseisvalt lõpuni vormistada nii, et see on valmis ettevõtte juhtkonna poolt kinnitamiseks.
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Saalikoolitus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs.
Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kuni 30 kalendripäeva enne sündmuse toimumist (100% Tasu tagastatakse Kliendile) ning osaline taganemine kuni 20 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.