KOOLITUS: Juriidiliselt korrektsed läbirääkimised töölepingu küsimustes
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 10.04.2013 - 10.04.2013 Registreerimise lõpp: 08.04.2013 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 158 € + kmPraktilise koolituse eesmärk on selgitada, kuidas muuta juriidiliselt korrektselt töötasu ning pidada tõepoolest tõhusaid läbirääkimisi töölepingu olulistes küsimustes.
Ajaliselt kompaktne ent sisutihe läbirääkimiste koolitus on suunatud töötajate hoidmiseeest vastutavaile ehk neile, kellel on alluvad.
Koolitusel osaletakse konkreetsete läbirääkimiste kaasuste lahendamisel nii tööandja kui töötaja poolel. Selline lähenemine annab hea ettekujutuse ka niinimetatud vastaspoole mõtteviisist ning laseb näha enese võimalikke vigu reaalse diskussiooni käigus.
Teise päevaosa kaasused valmistatakse spetsiaalselt antud koolituseks, osalejate profiili ning reaalse elu ja tööjõuturu aktuaalseid olukordi arvesse võttes. Osalejad omandavad praktilised läbirääkimiste võtted ja hädavajaliku sõnavara. Erilist tähelepanu pööratakse ettevalmistusele ja läbirääkimiste kulgemise oma kontrolli all hoidmisele ning juhuslikkuse, segamise ja emotsioonide välistamisele protsessis.
Õppimise resultaadina on aktiivne, pühendunud ja tähelepanelik osaleja võimeline ette valmistama ja tõhusalt läbi viima töölepingu olulisimate tingimuste – töötasu suurus või selle muutmine, tööaeg ja –ülesanded, töö tegemise koht – alased läbirääkimised ning need soovitud tulemusega lõpetama. Raudne ja viisakas üheselt arusaadav loogika ja argumentatsioon välistavad läbirääkijate vastasseisu ning aitavad mõlemapoolselt lahendusele.
Koolituse viivad läbi:
Pirkko-Liis Harkmaa on Advokaadibüroos LAWIN töötanud ja tööõiguse küsimustes nii kohalikke kui ka rahvusvahelise kliente nõustanud alates 1998. aastast. Hetkel on ta Advokaadibüroo LAWIN tööõiguse valdkonna juht. Tal on pikaajalised kogemused kõikide töötajaskonnaga seonduvate õiguslike küsimuste lahendamisel. Lisaks tegutseb ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tööõiguse eriseminari läbiviija ja lektorina. Ta on avaldanud mitmeid tööõiguseteemalisi artikleid ning alates 2008. aastast kuni tänaseni olnud Äripäeva poolt väljaantava “Tööõiguse käsiraamatu” üks kaasautoritest. Ta on Euroopa Tööõiguse Advokaatide Assotsiatsiooni (EELA) juhatuse liige ja maailma juhtiva sõltumatute advokaadibüroode assotsiatsiooni Lex Mundi tööõiguse grupi liige.
Georg Merilo (1971) on olnud tegev formaalse hariduse valdkonnas 3 aastat (kodanikuõpetuse õpetajana) ning mitteformaalses üle 11 aasta (keskendudes arukatele läbirääkimistele). Tipp- ja keskastme juhina on ta pidanud 1992-2002 rahvusvahelisi ja mitme osapoolega läbirääkimisi ning vastutanud aastas 13 miljoni € suuruse eelarve täitmise eest.
Programm
Registreerimine ja hommikukohv koos suupistega
09:30 - 10:00
Kuidas muuta töötasu?
10:00 - 11:30
-
Advokaadibüroo SORAINEN, nõunik ja vandeadvokaat
Pirkko-Liis Harkmaa
Advokaadibüroo LAWIN, Tööõiguse valdkonna juht, assotsieerunud partner/vandeadvokaat
Tasu maksmine tehtud töö eest on töösuhte keskne element ja tasu suurus töölepingu kohustuslik tingimus, mille muutmine eeldab reeglina pooltevahelise kokkuleppe saavutamist.
Koolitusel vaatleme, millised on seadusest tulenevad võimalused töötasu muutmiseks ning milliseid õiguslikke nüansse tuleks töötasu üle läbi rääkides arvesse võtta. Koolitusel osalejad saavad praktilisi näpunäiteid, kuidas erinevates olukordades töötasu muudatusi juriidiliselt korrektselt teostada.
Püstijala buffee
11:30 - 12:15
Kuidas pidadada palgarääkimisi, säilitades väärtuslik töötaja ja mahtudes seejuures etteantud eelarvesse?
12:15 - 14:15
-
Vabakutseline, vabakutseline ajakirjanik ja lektor
Georg Merilo
vabakutseline
- Läbirääkimiste komponendid ja struktuur;
- mida teha ja mida kindlasti mitte teha;
- tüüpolukorrad ja ootamatused;
- vajalik sõnavara ja oskusteave.
Läbirääkimiste kaasuste lahendamine grupitööna.
Kohvipaus
14:15 - 14:30
Läbirääkimiste kaasuste lahendamine grupitööna jätkub
14:30 - 16:30
Kaasuste analüüs, kokkuvõte, küsimused ja vastused, õpitu tulemuslikkuse hindamine.
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Saalikoolitus
Lektorite arv:
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Loobumistingimused:
Projektijuht:
Toitlustus:
Ei