Salvestus: Digitaalse teabe arhiveerimise kitsaskohad
Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.
Salvestus: Digitaalse teabe arhiveerimise kitsaskohad
Digitaalse info korrektne säilitamine on muutunud edueelduseks igas organisatsioonis. Enamik institutsioone kasutavad oma eesmärkide täitmiseks ühel või teisel kujul digitaalset infot. Uued infotehnoloogiad ei tõrju seniseid välja, vaid nende kõrvale tulevad uued, komplitseerides sellega säilitussüsteemi veelgi. Mida enam ettevõtlusest, finantsvahendusest ja igapäevasest elust on seotud digitaalse teabega, seda tähtsamale kohale tõuseb ka sellise teabe säilitamine. Samal ajal läheb info säilitamine järjest keerulisemaks ning tekib tõrkeid ja vigu.
Koolitusel tulevad vaatluse alla nii digidokumentidega seonduvad kitsaskohad kui ka andmebaasidesse puutuv. Koolitusel käsitletavad probleemid esinevad nii avalikus sektoris, äriettevõtetes kui mittetulundusühingutes, seega on koolituselt kasu saada igat sorti organisatsioonide esindajatel.
Koolituse viib läbi Rahvusarhiivi andmekogude arhiveerimise valdkonnajuht Koit Saarevet.
Koolituse eesmärk on anda põhjalikud teadmised digitaalse teabe arhiveerimise enamlevinud vigadest, ebaefektiivsustest ja tõrgetest ning anda praktilisi nõuandeid, kuidas neid vältida.
Koolituse läbinu teab, millised on enamlevinud vead digitaalsel arhiveerimisel ning kuidas neid edaspidi vältida.
Programm
29.09.2022
Digitaalse teabe arhiveerimise kitsaskohad
-
Rahvusarhiiv, andmekogude arhiveerimise valdkonnajuht
Koolituse fookuses on digiarhiveerimise parimad praktikad seal, kus neid enim vaja läheb – kohtades, kus tehakse vigu. Käime läbi Rahvusarhiivi kogujate ja nõustajate poolt kõige sagedamini märgatavad vead, ebaefektiivsused ja tõrked, analüüsime neid konkreetsete näidete varal ning kirjeldame viise, kuidas tööd tõhustada ja kitsaskohti vältida.
Käsitlemisele tulevad need ning mitmed teised teemad:
- juurdepääsupiirangute puudulik kajastamine
- digiallkirjade liigne kapseldamine;
- ebasobivad failivormingud
- andmekirjelduste ebapiisavus
- kasutajasõbralike vaadete puudumine
- andmemudeli dokumentatsiooni mittevastavus tegelikkusele
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Järelvaadatavad
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 4 AT. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Eveli Reitelmann
Toitlustus:
Ei
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud.
Konsultatsioonid
Kui teil on küsimusi ja vajate individuaalset konsultatsiooni, valige lektor ja registreeruge konsultatsioonile