Tehisintellekti (AI) kasutamine ettevõttes – kas see on lubatud ja millised on juriidilised riskid?
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 20.11.2024 Registreerimise lõpp: 20.11.2024 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + kmOnline-koolitus: Tehisintellekti (AI) kasutamine ettevõttes – kas see on lubatud ja millised on juriidilised riskid?
Koolituse eesmärk on selgitada, millised juriidilised riskid võivad kaasneda tehisintellekti (AI) kasutamisel ettevõttes ning mida uut toob kaasa Euroopa Liidu tehisintellekti määrus?
Euroopa Liit võttis vastu maailmas kõige esimese tehisintellekti (AI) puudutava seaduse. Uus seadus jagab (AI) kasutamise riskid astmetesse ja keelab mõned tehisintellekti kasutamisviisid.
Tehisintellekt muutub maailmas üha populaarsemaks. Erinevad programmid nagu näiteks ChatGPT on head abilised ettevõtte ning töötajate jaoks. Mitmeid ülesandeid saab teha kiiremini ja efektiivsemalt – olgu selleks e-kirjade või dokumentide koostamine või hoopiski andmete automaatne töötlemine.
Tehisintellektil on paraku ka varjukülg, sest see toob kaasa uued juriidilised riskid. Andmed edastatakse teisele poole maakera ning ebaselgeks jääb, kuidas tehisintellekt just sellise vastuse või väljundi andis. Lisaks on programmi kasutamise lepingud pikad, arusaamatud ja ühele poole kaldu.
Kuidas aru saada, kas töötaja võib AI programmi (nt ChatGPT) enda töös kasutada ning milliseid lisasamme teha, et see oleks lubatud? Kellele kuulub AI koostatud vastus ja analüüs ning kes vastutab kui midagi läheb valesti?
Neile ja paljudele teistele küsimustele saab vastuse osaledes koolitusel, mille viib läbi Henri Ratnik, Advokaadibüroo WIDEN Legal, vandeadvokaat.
Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.
Programm
20.11.2024
13:50 – 14:00
Veebikeskkonda kogunemine
14:00 – 16:00
Tehisintellekti (AI) kasutamine ettevõttes – kas see on lubatud ja millised on juriidilised riskid?
-
Advokaadibüroo WIDEN Legal, vandeadvokaat
- Mida uut toob kaasa Euroopa Liidu tehisintellekti määrus?
- Kuidas aru saada, kas töötaja võib AI programmi (nt ChatGPT) enda töös kasutada?
- Milliseid lisasamme võtta, et see lubatud oleks?
- Kas Euroopa Liidu andmekaitsemäärus lubab andmeid AI programmi panna?
- Kellele kuulub AI koostatud vastus ja analüüs?
- Kes vastutab, kui midagi läheb valesti?
- Kas soetada tasuline programm või piisab tasuta versioonist?
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Veronika Nuutmann
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.