Digitaalse teabe arhiveerimise kitsaskohad

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 29.09.2022 - 29.09.2022 Registreerimise lõpp: 28.09.2022 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 28. septembrini Soodushind: 159 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: Digitaalse teabe arhiveerimise kitsaskohad

Digitaalse info korrektne säilitamine on muutunud edueelduseks igas organisatsioonis. Enamik institutsioone kasutavad oma eesmärkide täitmiseks ühel või teisel kujul digitaalset infot. Uued infotehnoloogiad ei tõrju seniseid välja, vaid nende kõrvale tulevad uued, komplitseerides sellega säilitussüsteemi veelgi. Mida enam ettevõtlusest, finantsvahendusest ja igapäevasest elust on seotud digitaalse teabega, seda tähtsamale kohale tõuseb ka sellise teabe säilitamine. Samal ajal läheb info säilitamine järjest keerulisemaks ning tekib tõrkeid ja vigu.

Koolitusel tulevad vaatluse alla nii digidokumentidega seonduvad kitsaskohad kui ka andmebaasidesse puutuv. Koolitusel käsitletavad probleemid esinevad nii avalikus sektoris, äriettevõtetes kui mittetulundusühingutes, seega on koolituselt kasu saada igat sorti organisatsioonide esindajatel.

Koolituse viib läbi Rahvusarhiivi andmekogude arhiveerimise valdkonnajuht Koit Saarevet.

Koolituse eesmärk on anda põhjalikud teadmised digitaalse teabe arhiveerimise enamlevinud vigadest, ebaefektiivsustest ja tõrgetest ning anda praktilisi nõuandeid, kuidas neid vältida.

Koolituse läbinu teab, millised on enamlevinud vead digitaalsel arhiveerimisel ning kuidas neid edaspidi vältida.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Digitaalse teabe arhiveerimise kitsaskohad


10:00 - 13:15

 • Koit Saarevet

  Koit Saarevet

  Rahvusarhiiv, andmekogude arhiveerimise valdkonnajuht

Koolituse fookuses on digiarhiveerimise parimad praktikad seal, kus neid enim vaja läheb - kohtades, kus tehakse vigu. Käime läbi Rahvusarhiivi kogujate ja nõustajate poolt kõige sagedamini märgatavad vead, ebaefektiivsused ja tõrked, analüüsime neid konkreetsete näidete varal ning kirjeldame viise, kuidas tööd tõhustada ja kitsaskohti vältida.

Käsitlemisele tulevad need ning mitmed teised teemad:

 • juurdepääsupiirangute puudulik kajastamine;
 • digiallkirjade liigne kapseldamine;
 • ebasobivad failivormingud;
 • andmekirjelduste ebapiisavus;
 • kasutajasõbralike vaadete puudumine;
 • andmemudeli dokumentatsiooni mittevastavus tegelikkusele.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Dokumendihaldurid, arhivaarid, infohaldurid, sekretärid, assistendid, juhid ning kõik teised, kes tegelevad dokumendi-, andme- ja teabehaldusega.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi