Koolituse läbinu teab:
- dokumendi- ja arhiivihaldust reguleerivatest õigusaktidest;
- dokumendi elukäigust ja selle haldamisest;
- dokumentide loetelu koostamise alustest;
- elektroonilise dokumendihaldussüsteemi funktsionaalsustest;
- elektroonilise dokumendihaldussüsteemi juurutamisest ja igapäevasest kasutamisest;
- asjaajamiskorra koostamise põhimõtetest;
- dokumendihalduri rollist organisatsioonis.Koolitusele tulijalt eeldatakse valdkonnast algteadmisi, nt mõningane sekretäritöö kogemus.1. Dokumentide loetelu koostamine
Püüame leida vastused küsimustele:
kuidas saada ülevaade organisatsiooni dokumentidest, kuidas dokumente süstematiseerida, millised on dokumentide loetelu koostamise põhimõtted, millised on dokumentide loetelu vormistuse kohustuslikud ja soovituslikud nõuded (mida ja miks loetelus kasjastada), mis sõltub dokumentide loetelust?
Koolitusel viibijad koostavad ise ühe dokumentide loetelu, millele järgneb koostatud loetelude analüüs.2. Dokumendihaldussüsteemi valiku ja juurutamise põhimõtted Koolitusel viibija saab ülevaate:
millised on dokumendihaldussüsteemi funktsionaalsused; mille alusel koostada dokumendihaldussüsteemi valimiseks organisatsiooni vajadusi kirjeldavad funktsionaalsusnõuded; millised on dokumendihaldussüsteemi eduka juurutamise olulisemad takistused.
Funktsionaalsuste kirjeldamisel on näitliku vahendina koolitajal abiks dokumendihaldussüsteem “Webdesktop”.3. Sissejuhatus asjaajamiskorras käsitlemist vajavatesse teemadesse annab koolitaja ülevaate:
asjaajamiskorra põhimõtetest ja vajalikkusest, teemadest mida käsitleda asjaajamiskorras.
Parktilise harjutusena koostavad koolitusel viibijad nimekirja asjaajamiskorras käsitletavatest teemadest (asjaajamiskorra sisukorra), millele järgneb koostatud sisukordade analüüs.Kui osalete ka dokumendihalduse II astme praktilisel koolitusel, on ühe koolituse hind a’ 100 € + km.