Hommikuseminar: Piiriüleselt töötavate isikute tasude maksustamine ning muudatused piire ületavates töösuhetes 2018 ja 2019

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 06.12.2018 - 06.12.2018 Registreerimise lõpp: 04.12.2018 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Üha enam kasutatakse Eestis teiste riikide tööjõudu ning meie inimesed teevad üha rohkem tööd väljaspool Eestit. Samuti on palju töötajate lühiajalisi piiriüleseid töölähetusi.

Piire ületava töötamise puhul on peamine maksuküsimus see, millises riigis tuleb makstavalt palgalt tasuda tulumaksu ja sotsiaalmaksu.

Samuti on oluline teada, kuidas deklareerida oma residentsusriigis, sest õige käsitlus sõltub väga mitmetest detailidest.

Alates 15. juulist 2018 lisandus tööandjale uus kohustus teavitada Tööinspektsiooni lähetatud töötajast enne tema tööle asumist Eestis.

Samuti on mitmeid olulisi muudatusi läbi teinud  välismaalaste värbamise seadus, sh on mitmeid muudatusi 2018. aastal just töörände valdkonnas.

Seminari eesmärk on anda põhjalikud teadmised, mis on seotud töötajate üle piiri töötamise ja lähetusega ning töötasu maksustamisega.

Seminari läbinud teab ka seda, millised seadused antud valdkonnas on jõustunud hiljaaegu ning millised muudatused on tulemas lähiajal.

Seminari viib läbi Marko Saag, ATTELA Advokaadibüroo OÜ partner/vandeadvokaat; TTÜ finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Piiriüleselt töötavate isikute tasude maksustamine ning muudatused piire ületavates töösuhetes 2018 ja 2019


10:00 - 12:00

  • Marko Saag

    Marko Saag

    ATTELA Advokaadibüroo OÜ partner/vandeadvokaat; TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor

  • Maksuresidentsus ehk kuidas määrata millises riigis tekib maksukohustus
  • Töötasu maksustamise põhimõtted kui toimub ülepiiriline tasu maksmine
  • Mitteresidendi töötasu maksustamine Eestis
  • Tulu- ja sotsiaalmaksu tasumine töötamisel välislähetuses
  • Alates 15.07.2018 lähetatud töötajatest teavitamise kord
  • Välismaalaste värbamise seaduse muudatused

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Seminar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid, ettevõtjad ning kõik teised teemast huvitatud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs.

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 14.11.2018; 50% maksumusest ajavahemikus 15.11 – 28.11.2018. Kui loobutakse hiljem kui 28.11.2018, osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Veronika Nuutmann, koolituste ja konverentside juht

Toitlustus:

Jah

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi