Digiallkirja turvalisusega seotud aktuaalsed kitsaskohad ja riskid

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 25.11.2022 - 25.11.2022 Registreerimise lõpp: 24.11.2022 Kestvus: 4AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 229 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Digiallkirja turvalisusega seotud aktuaalsed kitsaskohad ja riskid

Digiallkiri ning sellega seotud turvalisus on eriti aktuaalne põhjusel, et viimased aastad aktsepteerime Euroopa Liidu digiallkirju, millest mitmed ei ole piisava turvatasemega. Käesoleva koolituse eesmärk on osalejatele selgitada, millised on peamised digiallkirja turvalisusega seotud riskid ja probleemküsimused ning anda teadmised, kuidas neid oleks võimalik ära hoida või leevendada. Saadud teadmised on piisavad selleks, et saaks viia riskid sellise tasemeni, et need ei avaldaks asutuse äriprotsessidele olulist mõju.

Koolituse läbinu 

 • teab, miks on oluline tagada äriprotsessides digiallkirja turvalisus
 • tunneb enamlevinud digiallkirja turvalisusega seotud kitsaskohti, riske ning tüüplibastumisi
 • teab, kuidas asutuse äritegevuse turvalisuse tagamiseks riske ennetada või leevendada
 • oskab hinnata piiriülese digiallkirja turvalisust
 • oskab ära tunda võltsitud digiallkirja
 • teab, mida silmas pidada digiallkirjastatud dokumendi käitlemisel

Väärtuslikke teadmisi jagab 31 aasta pikkuse kogemusega küberturbe-ekspert Valdo Praust, kes on ühtlasi ka Eesti digiallkirja taristu üks kunagisi väljatöötajaid.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:50 - 10:00

Digiallkirja turvalisusega seotud aktuaalsed kitsaskohad


10:00 - 11:30

 • Milline roll on digiallkirja turvalisusel digidokumendihalduse ja kogu asutuse äritegevuse turvalisel tagamisel?
 • Kuidas mõjutab digiallkirja turvalisust asjaolu, et nüüd tunnustame meie kogu ülejäänud Euroopa Liidu digiallkirju ja nemad meie omi?
 • Kuidas hinnata väljaspool Eestit antud digiallkirja turvalisust ehk mida tähendavad vastava euromääruse eIDAS kohased erinevad tasemed?
 • Millal läheb digiallkiri "hapuks" ja mida me saame selle vältimiseks ette võtta?

Paus


11:30 - 11:45

Koolitus jätkub


11:45 - 13:15

Valdo Praust, küberturbe ekspert

 • Kuidas ära tunda võltsitud digiallkirja? Kuidas võltsimisi ära hoida?
 • Mida peab teadma digiallkirjaga dokumendi turvalisel edastamisel ja/või arhiveerimisel?
 • Võimalikke "ämbreid" ehk tüüplibastumisi ning nende tagajärgi - selleks, et saaksime õppida teiste, mitte enda vigadest

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Koolitusele on oodatud kõik, kes tegelevad digidokumentide ja digiasjaajamisega ning samuti nende asutuste keskastme- ja tippjuhid, kus digidokumentidel on oluline roll.

Õppemeetodid:

Õppe kogumaht 4 AT. Koolituspäevad on interaktiivse ülesehitusega, kus toimub koolitaja ning osaleja vaheline dialoog ning praktilised harjutused. Lisaks saavad osalejad personaalselt vastused enda küsimustele. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.