Kinnistule juurdepääsutee probleemküsimuste ja vaidluste lahendamine

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 31.08.2023 - 31.08.2023 Registreerimise lõpp: 30.08.2023 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 30. augustini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: Kinnistule juurdepääsutee probleemküsimuste ja vaidluste lahendamine

Juurdepääsuõiguse vaidlused nii tiheasustusega kui ka hajaasustusega aladel on muutunud üha aktuaalsemaks. Läbivaks teemaks on see, millistel tingimustel on võimalik võõrast naaberkinnistut koormata, et pääseda oma kinnistule või objektile ning kas ja kui palju raha tuleb hüvitisena välja mõista koormatava kinnistu omanikule läbipääsu võimaldamiseks. Eraldi lahendatav küsimus ja üsnagi ebaselge on see, millisele tehnilisele tasemele peab juurdepääsutee vastama, kes peab seda hooldama ning selle tehnilise seisukorra eest hea seisma.

Koolituse eesmärk on anda osalejatele põhjalikud teadmised juurdepääsutee alastes probleemküsimustes. Käsitlemist leiavad muu hulgas teemad: mida võtta ette, kui kinnistul puudub juurdepääs, millistel tingimustel saab kohtu abil seda nõuda, kes peab tagama juurdepääsutee korrashoiu ja mitmed teised teemad.

Koolituse läbinu omandab teadmised juurdepääsuteega seonduvatest aspektidest sh teab, millistel tingimustel on võimalik võõrast kinnistut koormata ning oskab tegutseda olukorras, kus kinnistul puudub või kaob juurdepääs.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Advertisement banner

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Kinnistule juurdepääsutee probleemküsimuste ja vaidluste lahendamine


10:00 - 12:00

 • Ramil Pärdi

  Ramil Pärdi

  advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner

 • Miks ja millal tekivad erimeelsused juurdepääsude teemal?
 • Millistele aspektidele pöörata tähelepanu kinnistut omandades (või ka seda müües)?
 • Mida ja kuidas võtta ette, kui kinnistul puudub või sellele kaob juurdepääs?
 • Millistel tingimustel saab kohtu abil nõuda juurdepääsu enda kinnistule?
 • Kes ja kuidas peab tagama juurdepääsutee korrashoiu, sh kes maksab?
 • Mida ja miks teeb kohus juurdepääsuvaidluse lahendamisel?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ehitusettevõtete juhid, kinnisvaraarendajad, ehituse projekti- ja objektijuhid, arhitektid, projekteerijad, järelevalve teostajad ja kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi