Töölepingu seaduse muudatused 1. jaanuarist 2023. aastal

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 31.01.2023 - 31.01.2023 Registreerimise lõpp: 30.01.2023 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 209 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 30. jaanuarini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Onlinekoolitus: Töölepingu seaduse muudatused 1. jaanuarist 2023. aastal

Riigikogu võttis vastu töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning töölepingu seaduse muutmise seaduse, millega kaasnevad tööandjale täiendavad kohustused seoses töötervishoiuga. Muudatused jõustusid 1. jaanuaril 2023. aastal.

Lisaks jõustusid 24. detsembril 2022 mitmed töölepingu seaduse uuendused. Muudatused annavad tööandjale võimaluse sõlmida järjestikuseid lühiajalisi töölepinguid. Lisaks on tööandjal lubatud iseseisva otsustuspädevusega töötajaga leppida kokku senisest paindlikumad töö- ja puhkeaja reeglid, samuti sõlmida teatud töötajatega senisest paindlikumad valveaja kokkuleppeid.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade viimase aja kõige olulisematest uudistest ja arengutest töösuhetes ning jõustuvatest muudatustest.
Lisaks võetakse vaatluse alla 2022. aasta Riigikohtu lahenditest tulenevad seisukohad töösuhete valdkonnas ning antakse nõuandeid, mida on töösuhte osapooltel neist vaidlustest õppida.

Koolituse läbinu saab kõige värskema info töösuhteid puudutavatest uuendustest ning 2022. aasta olulisemast töövaidluste praktikast.

Koolituse viib läbi Elina Soomets M.I.K.S. konsultatsioonid OÜ partner, jurist.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:50 - 10:00

Töölepingu seaduse muudatused 1. jaanuarist 2023. aastal


10:00 - 12:00

 • Elina Soomets

  Elina Soomets

  M.I.K.S. konsultatsioonid OÜ partner, jurist; Tartu Ülikooli lektor

 • Muudatused, mis jõustusid 1. jaanuarist 2023. aastal:
  - töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused, millega kaasnevad tööandjale täiendavad kohustused seoses töötervishoiuga
 • Muudatused, mis jõustusid 24. detsembril 2022. aastal:
  - uus võimalus sõlmida järjestikuseid lühiajalisi töölepinguid
  - iseseisva otsustuspädevusega töötaja, kellega saab sõlmida senisest paindlikumaid töö- ja puhkeaja reeglite kokkuleppeid, need puudutavad tööaja korraldust, valveaega, öötöö piirangut, igapäevast puhkeaga, iganädalast puhkeaega ja tööaja lühendamist, öötöö ja riigipühal tehtava töö hüvitamist.
  - senisest paindlikumad valveaja kokkulepped
 • 2022. aasta Riigikohtu lahenditest tulenevad olulisemad seisukohad, mis loovad uut õigust
 • Hiljutised vaidlused, millest on töösuhte osapooltel õppida, sh töötasu küsimused, tööajaga seotud küsimused, tööandja ja töötaja käitumine töösuhtes, töövaidluste praktika töölepingu lõppemise küsimustes

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Tööandjad, ettevõtete juhid, personalitöötajad, juhiabid, raamatupidajad, juristid ja kõik teised teemast huvitatud

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning osalejate kaasamine aruteludesse, juhtumite analüüs. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele.
Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kuni 30 kalendripäeva enne sündmuse toimumist (100% Tasu tagastatakse Kliendile) ning osaline taganemine kuni 20 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Veronika Nuutmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi