Välismaalaste seaduse muudatused 1. septembrist 2023. aastal

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 13.06.2023 - 13.06.2023 Registreerimise lõpp: 15.05.2023 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 229 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muudatused 1. septembrist 2023. aastal

Alates 1. septembrist 2023 jõustuvad välismaalaste seaduse muudatused, mis muudavad keerulisemaks välismaalaste Eestisse tööle toomise ja nende töötamise korraldamise. Tööandjatel tuleb rohkem tähelepanu pöörata välismaalaste töölevõtmise nõuetele ja korrektselt dokumentide vormistamisele. Tööandjad, kelle juures töötavad kolmandatest riikidest pärit välismaalased peavad järgima seaduses sätestatud nõudeid ja tingimusi. Näiteks peab tööandja veenduma, et isikul on kehtiv tööluba või viibimisõigus ning et ta vastab töölevõtmiseks vajalikele tingimustele (nt haridus- ja kvalifikatsiooninõuded). Lisaks tuleb muu hulgas tööandjatel välismaalaste töölevõtmisel ja töötamisel järgida seadust ning tagada neile võrdne kohtlemine teiste töötajatega ning inimväärne töökeskkond.

Koolituse eesmärk on selgitada mõlema seaduse olulisemaid muudatusi, mis jõustuvad ning hakkavad kehtima ja rakenduma 1. septembril 2023. Lisaks tuleb koolitusel juttu kehtiva seaduse probleemküsimustest ning aktuaalsest kohtupraktikast.

Koolituse viib läbi hinnatud Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Ksenia Kravtšenko.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Välismaalaste seaduse muudatused 2023. aastal


10:00 - 12:00

  • Välismaalaste Eestis töötamise alused
  • Elamisloa liigid. Uut liiki elamisluba – lühiajaliseks töötamiseks
  • Töötasu ja tööaja nõuded sõltuvalt töötamise alusest
  • Soodustused kasvuettevõtjatele
  • Renditöö vahendamisega seotud muudatused
  • Ettekirjutused ja trahvid ebaausatele tööandjatele
  • Kehtivad piirangud ja erandid seoses Ukraina sõjaga
  • Reisiluba
  • Välismaalasele kaitse andmise seaduse muudatused
  • Kehtiva seaduse probleemkohad ja kohtupraktika

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Tööandjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid, juristid, töövahenduse ja renditööga tegelevad ettevõtted, juhatuse liikmed

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi