Krüptorahade kajastamine raamatupidamises

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 27.08.2021 - 27.08.2021 Registreerimise lõpp: 26.08.2021 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 149 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 26. augustini Soodushind: 109 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Koolitus: Krüptorahade kajastamine raamatupidamises

Krüptorahade üha laiem kasutuselevõtt, on tekitanud paljudel raamatupidajatel küsimuse, kuidas toimub krüptorahade kajastamine raamatupidamises.

Raamatupidamise Toimkond on võtnud krüptoraha ühise nimetusena kasutusele termini PTP-instrument (ehk plokiahela tehnoloogial põhinev instrument).

Kuigi Raamatupidamise Toimkond ei ole reguleerinud PTP-instrumentide kajastamist detailides, antakse siiski üldised suunised nende kajastamiseks Eesti Finantsaruandluse Standardi kohaselt.

Koolituse eesmärk on selgitada, kuidas kajastada PTP-instrumente selliselt, et aruande lugejale oleksid need arusaadavad, valitud arvestuspõhimõtted lähtuksid instrumentide majanduslikust sisust ja oleksid võrreldavad analoogsete instrumentide arvestuspõhimõtetega.

Koolituse läbinu teab, mida on oluline teada PTP-instrumentide kajastamisel, sh nt kas õige oleks lähtuda õiglase väärtuse meetodist või mõnest muust arvestusmeetodist ning millist informatsiooni esitada majandusaasta aruandes.

Koolituse viib läbi Rando Rand, AS PricewaterhouseCoopers juhtivaudiitor.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne neliteist päeva.

Advertisement banner

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:55 - 10:00

Krüptorahade kajastamine raamatupidamises


10:00 - 12:00

  • Rando Rand

    Rando Rand

    AS PricewaterhouseCoopers, juhtivaudiitor

  • Raamatupidamise Toimkond ei ole reguleerinud plokiahela tehnoloogial põhinevate instrumentide (edaspidi PTP-instrumendid) kajastamist detailides, kuid annab üldised suunised nende kajastamiseks Eesti Finantsaruandluse Standardi kohaselt koostatavates aruannetes.
  • PTP-instrumente tuleb kajastada selliselt, et aruande lugejale oleksid need arusaadavad, valitud arvestuspõhimõtted lähtuksid instrumentide majanduslikust sisust ja oleksid võrreldavad analoogsete instrumentide arvestuspõhimõtetega.
  • PTP-instrumentide kajastamisel on oluline, mis on selle soetamise ja hoidmise eesmärk ning sellest lähtudes peab hindama, kas tegemist on vara, tingimusliku vara või kuluga.
  • Lähtudes teostatud analüüsist, tuleb PTP-instrumentide edasise kajastamise puhul otsustada, kas õige oleks lähtuda õiglase väärtuse meetodist või mõnest muust arvestusmeetodist.
  • PTP-instrumentide osas tuleb majandusaasta aruandes esitada informatsioon, mis võimaldab saada aruande kasutajatel asjakohast ja tõepäraselt esitatud finantsinformatsiooni.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid, ettevõtjad ning kõik teised teemast huvitatud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

 

Projektijuht:

Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.