Majanduskonverents: Eesti majanduse kurss 2016. aastal

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 11.11.2015 - 11.11.2015 Registreerimise lõpp: 09.11.2015 Kestvus: Asukoht: Original Sokos Hotel Viru, Viru väljak 4, Tallinn Hind: 198 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Kas Eesti majandust ootavad ees karmid ajad? Mis toimub tegelikult Venemaa ning Hiina majanduses? Kuidas oma äri muutuva globaalse keskkonnaga kohandada? Lisaks neile tuleb konverentsil arutluse alla veel palju teisi aktuaalseid teemasid, mida valgustavad majanduse tippanalüütikud ning arvamusliidrid: Kristjan Lepik, Ardo Hansson, Marko Mihkelson, Oliver Ait, Raivo Vare, Kaspar Oja, Mikk Talpsepp, Kaidi Ruusalepp, Sten Reimann.

Käesoleva aasta konverents keskendub Eesti võimalustele 2016. aastal võttes arvesse maailmamajanduse olukorda tervikuna.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Konverentsi avasõna


10:00 - 10:05

Kristjan Lepik
Eesti Arengufond, majandusekspert

Miks on täna majanduskasvu raskem saavutada kui 10 aastat tagasi?


10:05 - 10:30

Ardo Hansson
Eesti Pank, president

  • Meie lähinaabrite ja peamiste kaubanduspartnerite majandusolukorda hinnates on Eesti praegune umbes 2% suurune kasv ootuspärane tulemus.
  • Eesti majandusel on võimekust kasvada praegusest kiiremini, pikemas perspektiivis on jõukohane 3-4% suurune kasv. Selle ületamiseks ilma, et majandus üle kuumeneks, on tarvis täiendavaid struktuurseid reforme.
  • Nii ettevõtted kui ka kodumajapidamised ja valitsus peaks pikaajaliste plaanide tegemisel arvestama, et majanduse kasvupotentsiaal on ja jääb märksa aeglasemaks kui oli olnud enne kriisi.
  • Sisenõudluse jõud kasvuallikana järgmisel aastal raugeb. Ettevõtete jaoks muutub üha olulisemaks konkurentsivõime suurendamine, põhirõhk peaks olema hinnavälisel konkurentsieelisel.
  • Tööturg seab ettevõtetele järjest karmimaid tingimusi: kui majanduses ei toimu senisest kiirem moderniseerimine, võib see viia stagnatsioonini.

Mis toimub tegelikult Venemaa majanduses?


10:30 - 11:00

Marko Mihkelson
Riigikogu, riigikaitsekomisjoni esimees

Venemaa majandus jääb lähiajal kasvava rahvusvahelise surve alla. Langevate naftahindade ning Hiina jaheneva majanduse mõju pigem süvendab Lääne sanktsioonidest tingitud tagasilööke. Samas võimaldavad reservid, avaliku sektori madal võlakoormus ning laiemalt ideoloogiliselt laetud poliitika domineerimine majanduses vähemalt ajutiselt langustrendi stabiliseerida. Meeles tuleb pidada aga tõsiasja, et viimase 30 aasta jooksul on Venemaa majandust ja kogu poliitilist keskkonda mõjutanud kõige enam just naftahinna järsud langused.

Trendid Hiina majanduses


11:00 - 11:30

Oliver Ait
Eesti Välispoliitika Instituut

  • Hiina majanduskasv ja muutused mudelis
  • Majandust mõjutavad sisemised ja välised jõud
  • Majanduskasvu aeglustumise mõjud maailmale
  • Trendid tulevikus

Kaspar Oja Eesti Pank, ökonomist Kas Eesti kõrgeid investeeringuid soosiv poliitika aitab kaasa sissetulekute kasvule Põhjamaade tasemele või on selle tagajärjel koondumas kapital madala tehnoloogiaga harudesse? Kuidas pöörata või vähemalt pehmendada majanduskasvu aeglustumist? Kas kardinaalne pööre majanduspoliitikas purustaks või tekitaks klaaslae?


11:30 - 12:00

  • Kas Eesti kõrgeid investeeringuid soosiv poliitika aitab kaasa sissetulekute kasvule Põhjamaade tasemele või on selle tagajärjel koondumas kapital madala tehnoloogiaga harudesse?
  • Kuidas pöörata või vähemalt pehmendada majanduskasvu aeglustumist?
  • Kas kardinaalne pööre majanduspoliitikas purustaks või tekitaks klaaslae?

Lõuna Merineitsi restoranis


12:00 - 13:00

Tööturu tänased probleemid ning arengud 2016. aastal


13:00 - 13:20

Reelika Leetmaa
Eesti Töötukassa, juhatuse liige

Mis toimub tänastel aktsiaturgudel?


13:20 - 13:50

Mikk Talpsepp
Etalon Varahaldus AS, juhatuse liige

  • Millised on viimase 2 aasta olulisemad arengud börsidel, mis võivad mõjutada maailma majandust?
  • Mis on rahatrüki tagajärg börsidele ja majandustele?
  • Mis võiks põhjustada järgmise kriisi?
  • Kuhu investeerida 2016. aastal?

Majanduse toimimise olulised seaduspärasused


13:50 - 14:20

Raivo Vare
transiidiekspert

Tänase maailmamajanduse pretsedentitu maht ja arengu tsüklilisuse mõju tuleb arvestada. Selle taastumine kriisist toimub vaevaliselt ja mõjub ka meile. Pingestuva turu ja konkurentsi tingimustes on edu eelduseks võtmekompetentside arendamine, koostöö ja efektiivsus, aga ka turu juurdevõitmine nõrgemate konkurentide, uute nisššide või turgude arvelt.

Kohvipaus


14:20 - 14:50

Startup ettevôtted - mida nendega peale hakata?


14:50 - 15:10

Kaidi Ruusalepp
Funderbeam, asutaja ja tegevjuht

Ideest lahenduseni Threod Systemsi näitel


15:10 - 15:30

Sten Reimann
Threod Systemsi tegevjuht

Kuidas oma äri muutuva globaalse keskkonnaga kohandada?


15:30 - 16:00

Kristjan Lepik
Eesti Arengufond

Konverentsi lõpetamine


16:00 - 16:05

Kristjan Lepik
Eesti Arengufond, majandusekspert

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Konverents

Lektorite arv:

10

Sihtrühm:

Ettevõtjad, tegevjuhid, finantsjuhid ning kõik teised, kellele Eesti majandus korda läheb

Õppemeetodid:

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel tagastatakse 100% maksumusest kuni 22.10.2015; 50% maksumusest ajavahemikus 23.10.–31.10.2015. Kui loobutakse hiljem kui 31.10.2015, osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Ragne Talv, tegevjuht

Toitlustus:

Jah