Kuidas tulla toime toksilise (mürgise) töökeskkonnaga?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 18.03.2020 - 18.03.2020 Registreerimise lõpp: 08.03.2020 Kestvus: Asukoht: Online webinar Hind: 0 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Tasuta webinar: Kuidas tulla toime toksilise (mürgise) töökeskkonnaga?

Enamikes töökeskkondades on vähemal või rohkemal määral toksilist õhkkonda, nagu nt intriigid, kuulujutud, konfliktid, emotsionaalsed „plahvatamised“, nartsissistlik käitumine, tahtlikud torked ja solvamised, diskrimineerimine ja lemmikute soosimine jms.

Töötades toksilises töökeskkonnas 40 tundi nädalas, tunneb töötaja pidevalt ahastust, jõuetust ning paratamatuse-tunnet. Kahjuks esineb toksilisi töökeskkondi sagedamini, kui me eeldame. Mürgised töökeskkonnad muudavad töötajad depressiivseks, rahulolematuks ning pärsivad tootlikkust. Lisaks vähendab see töö kvaliteeti ja rikub suhteid klientidega.

prof Mare Teichmann annab 45 min jooksul juhised, kuidas vaimselt pingelist töökeskkonda parandada.

Advertisement banner

Programm

Kuidas toime tulla toksilise (mürgise) töökeskkonnaga?


10:00 - 10:45

  • Toksilise töökeskkonna äratundmine: intriigid, kuulujutud, konfliktid, emotsionaalsed „plahvatamised“, nartsissistlik käitumine, tahtlikud torked ja solvamised, diskrimineerimine ja lemmikute soosimine jms.
  • Mittetulemuslik käitumine tööl (Counterproductive behaviour at work): kohatu käitumine, ebaviisakas käitumine, kiusamine, logelemine, raiskamine, sabotaaž, distsipliin, puudumine, ohutusreeglite eiramine, agressiivne käitumine, valetamine, varastamine. Eesti uuringu tulemused (N=543; PE Konsult ,2017).
  • Kes on süüdi? Kas üldse tasub süüdlasi otsida?
  • Kes peaks midagi ette võtma?
  • Mida teha?
  • Psühholoogilised kokkulepped – s.h. 0-tolerants
  • Organisatsiooni kodanikuna käitumine (Organization cityzenship behabiour): kolleegi vabatahtlik aitamine, uuel töötaja kohanemise aitamine, vajadusel juhendamine, nõustamine, kui kolleeg on ülekoormatud, siis talle lõuna toomine, tööaja vahetamine kui kolleeg seda hädasti vajab, sõbralik ja heatahtlik suhtumine jms.  Eesti uuringu tulemused (N=483; PE Konsult, 2017).

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtte ja asutuse juhid, keskastmejuhid, personalitöötajad, meditsiinitöötajad ning spetsialistid, kes väärtustavad tugevat vaimset vormi ning kõrget töövõimekust.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 1 AT. Interaktiivne loeng

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel tühistame registreeringu kuni 16. märtsini.

Projektijuht:

RagneTalv

Toitlustus:

Ei