Lepinguväliselt tekitatud kahju hüvitamise aktuaalsed probleemid Riigikohtu praktikas

Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 08.10.2025 Registreerimise lõpp: 07.10.2025 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + kmOnline-koolitus: Lepinguväliselt tekitatud kahju hüvitamise aktuaalsed probleemid Riigikohtu praktikas
Koolituse eesmärk on anda ülevaade Riigikohtu olulisematest seisukohtadest lepinguväliselt tekitatud kahju hüvitamise valdkonnas. Koolitusel analüüsitakse tähtsamaid kohtulahendeid, mis puudutavad vastutuse tekkimise aluseid, kahju liike, põhjusliku seose ja süü hindamist, samuti solidaarset vastutust, kolmandate isikute rolli ning mittevaralise kahju hüvitamist. Koolituse läbinu oskab paremini hinnata lepinguvälise vastutusega seotud õigusriskide mõju tsiviilvaidlustele ja arvestada Riigikohtu praktikaga õiguslike otsuste tegemisel.
Koolitusel osalenu:
- Tunneb Riigikohtu olulisemaid seisukohti lepinguvälise kahju hüvitamise valdkonnas.
- Oskab analüüsida vastutuse tekkimise aluseid, kahju liike, põhjuslikku seost ja süü hindamist kohtulahendite valguses.
- Mõistab lepinguvälise vastutusega seotud õigusriskide mõju tsiviilvaidlustele ja oskab neid arvestada õiguspäraste otsuste tegemisel.
Koolitus on suunatud juristidele, advokaatidele ja kohtunikele, kes tegelevad tsiviilvaidluste ja kahju hüvitamise küsimustega. Samuti on koolitus oluline ettevõtjatele, eelkõige juhtidele, ettevõtte juristidele ja riskijuhtidele, kelle töö hõlmab lepinguvälise kahju ennetamist, juhtimist või sellest tulenevate nõuete lahendamist. Koolitus on kasulik ka kindlustusvaldkonna spetsialistidele, kohalike omavalitsuste ametnikele ning teistele otsustajatele, kes vastutavad organisatsiooni õigus- ja kahjuriskide hindamise ning juhtimise eest. Oodatud on kõik, kes soovivad mõista Riigikohtu kujundatud praktikat lepinguvälise vastutuse valdkonnas ning rakendada seda teadlikumalt oma töös.
Praktilisi nõuandeid jagab Riigikohtu kohtunik Urmas Volens.
Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.
Programm
08.10.2025
09:20 – 09:30
Kogunemine veebikeskkonda
09:30 – 11:00
Lepinguväliselt tekitatud kahju hüvitamise aktuaalsed probleemid Riigikohtu praktikas
-
Riigikohtunik
11:00 – 11:15
Sirutuspaus
11:15 – 12:45
Koolitus jätkub
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kogumaht 4 AT. Koolituspäevad on interaktiivse ülesehitusega, kus toimub koolitaja ning osaleja vaheline dialoog ning praktilised harjutused. Lisaks saavad osalejad personaalselt vastused enda küsimustele. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Kätlin Susi
Toitlustus:
Ei
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.
Vaata sarnaseid

AI rakendamine andmeanalüüsis ja andmetöötluses

Isiklike tagatistega seotud Riigikohtu praktika ja esile kerkinud olulisemad kitsaskohad

Levinumad vead EL kaasrahastatud toetuste taotlemisel ja kuidas neid vältida?

Ülevaade Riigikohtu keskkonnaõiguse kohtulahendite olulisematest seisukohtadest

“OÜ-tamine” – millal on äriühingu kasutamisel tegu õiguspärase teenuse osutamisega ning millal tegeliku töösuhte varjamisega?

Esmaabi sõja ja tuumakatastroofi korral

Päikeseenergia kasutamise ja tuulikute rajamisega seotud ehitusõiguslikud küsimused (2,8 TP)

Äriprotsesside automatiseerimine tehisintellekti (AI) abil

Ehituslepingute sõlmimisel riskide maandamine värskeima kohtupraktika valguses, tagatiste ja õiguskaitsevahendite rakendamine (4,3 TP)
