Ülevaade Riigikohtu keskkonnaõiguse kohtulahendite olulisematest seisukohtadest

Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 28.08.2025 Registreerimise lõpp: 27.08.2025 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Online-koolitus: Ülevaade Riigikohtu keskkonnaõiguse kohtulahendite olulisematest seisukohtadest
Koolituse eesmärk on anda ülevaade Riigikohtu olulisematest keskkonnaõiguse kohtulahenditest Eestis. Koolituse läbinu tunneb Riigikohtu uuemat praktikat keskkonnaõiguse valdkonnas, oskab analüüsida ja hinnata keskkonnaga seotud õiguslikke riske ning arvestada neid praktikas, et vältida vaidlusi ja tagada otsuste kooskõla kehtiva õigusega.
Koolitus on suunatud õigustöötajatele ja juristidele, kes puutuvad kokku keskkonnaõiguse ja haldusõiguse küsimustega. Samuti on koolitus mõeldud kohalike omavalitsuste ametnikele ja planeeringuspetsialistidele, kes tegelevad keskkonda puudutavate otsuste ja menetlustega. Koolitusest saavad kasu ka keskkonna- ja arendusprojektidega tegelevate ettevõtete esindajad ning keskkonnaorganisatsioonide liikmed. Oodatud on ka kõik teised huvilised, kes soovivad paremini mõista Riigikohtu keskkonnaõiguse praktikat ja selle mõju õigusrakendusele Eestis.
Koolitusel jagab teadmisi Tallinna halduskohtu kohtunik Pihel Sarv, kes on tegutsenud Riigikohtu halduskolleegiumi nõunikuna, keskendudes ehitus- ja planeerimisõigusele ning keskkonnaõigusele.
Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.
Programm
28.08.2025
10:00 – 12:00
Kogunemine veebikeskkonda
10:00 – 12:00
Ülevaade Riigikohtu keskkonnaõiguse kohtulahendite olulisematest seisukohtadest
-
Tallinna Halduskohtu kohtunik
- Liigikaitse: kuidas tuleks oma tegevusi kavandades arvestada kaitsealuste liikidega nii kaitse alla võetud elupaikades kui ka väljaspool neid?
- Sini-rohevõrgustik: miks see oluline on? Kuidas mõjutab planeerimist, ehitust, metsaraiet, kaevandamist?
- Metsandus: raielubade menetlus; kogukonna ja keskkonnaühenduste kaasamine ja teavitamine; raiete keskkonnamõju hindamine; pesitsusrahu.
- Ranna ja kalda kasutamine: Millised on piirangud ja võimalused veekogu äärde ehitamisel? Mis eesmärke piirangud teenivad?
- Natura alade kaitse: kuidas hinnata plaanitava tegevuse mõju Natura alale? Mida arvestada Natura aladel arendusi või metsaraiet kavandades?
- Kliimaõigus: kas ja kuidas tuleks arvestada arenduse mõju kliimale ja kliimakindlust?
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe maht 5 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus. Koolituse teoreetilist osa ilmestavad praktilised näited ja nende analüüs. Koolituse tulemusi hinnatakse arutelude käigus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Kätlin Susi
Toitlustus:
Ei
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.
Vaata sarnaseid

Kuidas seadusega kooskõlas maksuvabalt ettevõttest raha välja võtta?

Käsundita asjaajamise- ja alusetu rikastumise Riigikohtu aktuaalne praktika

Pilveteenustega seotud aktuaalsed õiguse küsimused ja kohtupraktika

IT lepingute tüüpilised vead ja puudused

Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatustest ning rakenduspraktikast (3,2 TP)

Isiklike tagatistega seotud Riigikohtu praktika ja esile kerkinud olulisemad kitsaskohad
