Praktilised strateegiad psühholoogilise vastupidavuse suurendamiseks

Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 30.04.2025 Registreerimise lõpp: 29.04.2025 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + kmOnline-koolitus: Praktilised strateegiad psühholoogilise vastupidavuse ja kohanemisvõime suurendamiseks
Kas oled kunagi tundnud, et elu viskab teele väljakutseid, millega on raske toime tulla? Psühholoogiline vastupidavus on võime mitte ainult raskustest üle saada, vaid ka neist õppida ja tugevamana edasi liikuda.
Koolituse läbinu teab:
- Mis on psühholoogiline vastupidavus (kerksus) ja kuidas see meid (töö)elus toetab?
- Millised tegurid kujundavad meie vaimset tugevust?
- Kuidas arendada stressiga toimetuleku ja probleemide lahendamise oskusi?
- Millised praktilised strateegiad aitavad keerulistel hetkedel tasakaalu säilitada?
Koolituse eesmärk on anda praktilisi nõuandeid, kuidas tugevdada psühholoogilist vastupidavust, mis tähendab inimese võimet tulla toime stressi, muutuste ja kriisidega, säilitades vaimse heaolu. Kohanemisvõime on seotud sellega, kui kiiresti ja tõhusalt suudetakse uute olukordadega harjuda. Koolitus pakub nii teaduspõhist ülevaadet kui ka praktilisi nippe, mida saad kohe oma igapäevaelus, sh ka tööl rakendada. Tule ja avasta, kuidas kasvatada oma vaimset paindlikkust ja vastupidavust! Psühholoogiline vastupidavus ei ole kaasasündinud omadus, vaid seda saab teadlikult arendada ja tugevdada.
Praktilisi nõuandeid jagab Mare Teichmann, Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, psühholoog, PE Konsult juhataja.
Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.
Programm
30.04.2025
09:50 – 10:00
Veebikeskkonda kogunemine
10:00 – 12:00
Praktilised strateegiad psühholoogilise vastupidavuse ja kohanemisvõime suurendamiseks
-
Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, psühholoog; PE Konsult, juhataja
- Psühholoogilise vastupidavuse komponendid ja mõjutavad tegurid:
– eneseusk, emotsionaalne paindlikkus, toetavad suhted - Psühholoogiliselt vastupidavate inimeste põhiomadused:
– emotsionaalne regulatsioon, eneseteadvus ja enesetõhusus, optimism, tugevad sotsiaalsed sidemed, probleemide lahendamise oskus - Psühholoogilise vastupidavuse bioloogilised ja psühholoogilised tegurid:
– geneetika roll vs keskkond, neuroplastilisus ja aju kohanemisvõime, stress-reageerimissüsteem (võitle või põgene vs adaptiivne reaktsioon) - Toimetulekustrateegiate tüübid:
– probleemile keskendunud toimetulek:
probleemiga otse tegelemine (nt plaani koostamine, nõu küsimine)
– emotsioonidele keskendunud toimetulek:
emotsionaalsete reaktsioonide juhtimine (nt tähelepanelikkus, päeviku pidamine)
– toimetuleku vältimine (mahakohanemine):
probleemi vältimine (nt edasilükkamine, eitamine, ainete kasutamine) - Eesti uuringute tulemused (PE Konsult, 2018 – 2023)
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Veronika Nuutmann
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.
Konsultatsioonid
Kui teil on küsimusi ja vajate individuaalset konsultatsiooni, valige lektor ja registreeruge konsultatsioonile