Eesti Psühholoogia Juubelikonverents 2020: Kiirusta aeglaselt!
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 27.02.2020 - 27.02.2020 Registreerimise lõpp: 25.02.2020 Kestvus: Asukoht: Hilton Tallinn Park (F. R. Kreutzwaldi 23) Hind: 269 € + kmElu võtab meilt maksimumi olles igapäevaselt kõigile kättesaadavad. Pidev valmisolek ning info üleküllus kurnab organismi. Avatud südame ning meelega töötades oleme küll meeldivad kolleegid, kuid terveks jääme vaid siis, kui ka iseennast väärtustame ning soojalt embame. Hetkes elamine on üks oluline samm sisemise rahu saavutamise suunas. Kui tajud, et aega on järjest vähem ning teha, hoolimata tehnoloogia abist, üha rohkem, siis on viimane aeg muuta iseenda suhtumist igapäeva toimetustesse.
Konverents pakub väärtuslikke nõuandeid, kuidas elada ja töötada hetkes ning seeläbi hoida oma vaimset tervist. Saame teada, kas edu tagab intuitiivne või ratsionaalne otsuste langetamine, kuidas saavutada meeskonnas kollektiivne intelligentsus, õpime ellujäämist emotsionaalses traumapunktis ning kuuleme, kuidas keskenduda kasulikule ja ignoreerida ebavajalikku.
Eesti Psühholoogia Konverents toimub 10. korda, seega pakume külalistele juubelile väärilist torti ning kihisevat jooki.
Programm
Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega
09:00 - 10:00
Hingepaitav hommikukontsert
09:25 - 09:55
Armastatud Eeva ja Villu Talsi paitavad imekauni Curly Strings’i loominguga kõrvu ning annavad hingele sooja.
Konverentsipäeva avamine
10:00 - 10:05
-
Dr Med, psühhiaater, vaimse vormi spetsialist, ettevõtja
Altruism vs egoism – kumb viib tööalaselt tegelikult edasi?
10:10 - 10:45
-
Mindsweeper.ee, koolitaja ja coach
- Mis on altruism ja egoism ning kuidas need tööelus välja paistavad?
- Mis hetkest muutuvad nii altruism kui egoism arengut takistavaks?
- Milline on hea tasakaal teiste ja enda esiplaanile seadmisel?
Kas parema tulemuse tagab intuitiivne või ratsionaalne otsuste langetamine?
11:25 - 12:00
-
Tartu Ülikool, psühholoogiadoktor
Jaan on uurinud inimese käitumist kontrollivaid otsustusprotsesse ning erinevat tüüpi otsuste neuropsühholoogilisi mehhanisme. Ettekanne teeb sissevaate inimese otsustusprotsesside uurimisse ning toob näiteid ratsionaalseid ja intuitiivseid otsuseid vastandavatest katsetest. Saame teada, kas parema tulemuse tagab intuitiivne või ratsionaalne otsuste langetamine?
Lõunapaus
12:00 - 13:00
Süvenev tähelepanukriis mõjutab tööefektiivsust
13:00 - 13:30
-
psühholoog ja muutuste nõustaja, Miltton New Nordics partner
Igasugune eesmärgipärane mõttetöö ja tegutsemine eeldab teravat tähelepanu - suutlikkust võtta ja hoida fookust olulisimal. Liialdamata võib öelda, et oskus keskenduda kasulikule ja ignoreerida ebavajalikku on vaimne valuuta number 1.
Hea uudis on see, et tähelepanu vormispüsimine on suuresti meie enda kätes. Tehes väikesi muudatusi ümbritsevas keskkonnas ja õppides tähelepanuga teadlikult ümber käima, on võimalik saada oluliselt osavamaks enesejuhiks. Jõuad rohkem tehtud, koged enam rahulolu ja oled ka mõnusam inimene teiste jaoks.
Tehnostress tapab tulemuslikkuse
13:30 - 14:00
-
Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, psühholoog; PE Konsult, juhataja
Tehnostress on pingeseisund, mis tekib seetõttu, et inimene ei tule eriti edukalt toime tehnika/tehnoloogia kasutamisega. Tähtis ei ole, kas selles on “süüdi” inimene või tehnika. Oluline on, et selline olukord tekitab inimeses emotsionaalseid, psühholoogilisi ja käitumuslikke reaktsioone ehk tehnostressi. Tehnostress vähendab oluliselt töö tulemuslikkust. PE Konsult läbiviidud uuringus väidab 25.9% töötajatest, et neil on sageli tööl probleeme tehnika või tehnoloogiaga; 17.9% töötajatest leiab, et neil esineb sageli tööl tehnika või tehnoloogiaga kasutamisega seotud pisistressoreid (hassles). Näiteks: internet on ‘maas’, ei leia arvutist vajalikku dokumenti, arvuti või internet on liiga aeglane, juhendid on kehvasti koostatud ja liiga pikad, puudub abi arvutiprobleemide korral jms. Veelgi enam, mõnedel inimestel võib välja kujuneda tehnofoobia, kuid on ka töötajaid, kellel on tehnofiilia kalduvus.
Psühholoogiline manipuleerimine
14:00 - 14:30
-
Tartu Ülikool, isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia kaasprofessor
Mis asi on psühholoogiline manipuleerimine? Kas manipuleerimine on üldse nii halb nagu igalt poolt üritatakse selgeks teha? Töökeskkonnas toimub manipuleerimist iga päev. Millal ta on hea, millal halb? Kas on vaja alati ennast kaitsta selle eest või tuleks hoopis lõõgastuda ja lastagi endaga manipuleerida? Kuidas tunda ära manipulaator iseendas ja mida temaga pihta hakata?
Kohvipaus
14:30 - 15:00
"Pealtnägija" näide: ellujäämisoskused emotsionaalses traumapunktis
15:00 - 15:30
-
Pealtnägija saatejuht
Negatiivsed emotsioonid on üldjuhul tugevamad kui positiivsed ja igaühe isiklik valu enda meelest alati kõige suurem. Lisaks on sõnumitooja hukkamine juba antiikaegadest olnud populaarne lahendus ebameeldivate uudistega hakkama saamiseks. Need on vaid mõned tegurid, mis teevad ajakirjaniku töö üheks kõige stressirohkemaks elukutseks. Kuidas selles "emotsionaalses traumapunktis" hakkama saada? Mida teha, kui inimesed sõnumitoojat vihkavad? Miks on oskus unustada hädavajalik? Kuidas pingeline, kuid inspireeriv töö toidab vaimset võimekust?
Kuidas vältida juhiga seotud tööhirme?
15:30 - 16:00
-
Anu Virovere PhD, psühholoog ja suhtlemistreener
Hirmudest jagusaamiseks on vaja küsida endalt: Miks ma seda kardan? Juhiga seotud hirmud on seotud endas kahtlemisega. Kas saan hakkama, kas tulen toime? Hirmudega võitlemiseks on vaja kasvatada usku iseendasse ja õppida tundma oma tugevaid külgi.
Kuidas saavutada meeskonnas kollektiivne intelligentsus?
16:00 - 16:30
-
Arikano OÜ, juhataja; õppejõud ja coach
- Kuidas on omavahel seotud meeskonnatöö ja inimese erinevad intelligentsused?
- Mida tähendab kollektiivne intelligentsus ja kuidas seda mõõta?
- Kas heade tulemuste jaoks piisab lihtsalt intelligentsetest meeskonnaliikmetest või on vaja veel midagi?
- Kuidas on võimalik jõuda kollektiivselt intelligentse meeskonnani?
Konverentsipäeva lõpetamine
16:30 - 16:35
Helena Lass
Dr Med, psühhiaater, vaimse vormi spetsialist, ettevõtja
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Konverents
Lektorite arv:
10
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 9 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kuni 30 kalendripäeva enne sündmuse toimumist (100% Tasu tagastatakse Kliendile) ning osaline taganemine kuni 20 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Piret Lauk, sündmuste produtsent
Toitlustus:
Jah
*Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.