Piiriüleselt töötavate isikute tasude maksustamine
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 25.08.2020 - 25.08.2020 Registreerimise lõpp: 23.08.2020 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 169 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Piiriüleselt töötavate isikute tasude maksustamine
Eesti ettevõtted vajavad üha enam teiste riikide tööjõudu ning meie inimesed teevad üha rohkem tööd väljaspool Eestit. Samuti on palju töötajate lühiajalisi piiriüleseid töölähetusi. Piire ületava töötamise puhul on peamine maksuküsimus see, millises riigis tuleb makstavalt palgalt tasuda tulumaksu ja sotsiaalmaksu.
Samuti on oluline teada, kuidas deklareerida tulusid oma residentsusriigis, sest õige käsitlus sõltub väga mitmetest detailidest.
Koolituse eesmärk on anda põhjalikud teadmised, mis on seotud töötajate üle piiri töötamise ja lähetusega ning töötasu maksustamisega.
Koolituse läbinu teab, milleks maksulepingud on vajalikud, kuidas määrata residentsust ning millised on residendi ja mitteresidendi Eesti tulude maksustamise erisused.
Koolituse viib läbi Aule Kindsigo, Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhataja ja maksukonsultant.
Koolitus toimub saalis, kuid soovi korral on võimalik osaleda ka veebis otseülekande vahendusel ning küsida reaalajas esinejatelt küsimusi. Hind on mõlemal juhul sama.
Programm
Registreerimine ja kohv koos suupistetega
09:30 - 10:00
Piiriüleselt töötavate isikute tasude maksustamine
10:00 - 12:00
-
Kindsigo Konsultatsioonid OÜ, juhataja ja maksukonsultant
- Maksulepingud
- Milleks on maksulepingud vajalikud?
- Residendi ja mitteresidendi Eesti tulude maksustamise erisused
- Residentsuse määramine - Piiriülene töötamine
- Töötasu maksustamise põhimõtted
- Mitteresidendi töötasu maksustamine Eestis - Näited: vaatame erinevate variantide juures – milline riik saab töötasumaksud:
-Eesti ettevõte palkab mitteresidendist töötaja
-Eesti ettevõte maksab juhatuse liikme tasu mitteresidendist juhatuse liikmele
-Eesti resident töötab välisriigis, s.h. töölähetus - Aasta tuludeklaratsioon
- Millised tulud deklareeritakse Eestis?
- Kas ja kuidas maksustatakse deklareeritud tulusid?
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Saalikoolitus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 2,6 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Mari Teppo, sündmuste produtsent
Toitlustus:
Jah
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.