Töötasu maksustamine eriolukorras TLS § 35 või 37 rakendamisel

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 21.04.2020 - 21.04.2020 Registreerimise lõpp: 20.04.2020 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 69 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Eriolukorra mõju tööjõu maksustamisele

Paljud ettevõtted taotlevad seoses eriolukorraga töötasu hüvitist Töötukassast TLS § 35 ja 37 alusel. Millised muudatused toob see kaasa tööjõu maksustamisel? Kuidas maksustada Töötukassast makstavat töötasu hüvitist? Mis andmed tuleb kanda töötamise registrisse?

Koolituse eesmärk on anda ülevaade, mida tuleb arvestada tööjõukulude maksmisel kui taotletakse hüvitist TLS § 35 ja 37 alusel.

Koolituse läbinu teab, kuidas seoses hüvitise saamisega maksustada ja deklareerida töötasu ja sotsiaalmaksu. Lisaks, kuidas maksustada Töötukassa makstava töötasu hüvitist ning mida on oluline teada seoses II samba pensionimaksete ajutise peatamise ja vähendamisega.

Praktilisi teadmisi jagab ja osalejate küsimustele vastab Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist Tatjana Klettenberg

Peale online-koolitust saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne viis päeva.

 

Tehniline info: Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

  • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
  • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chataknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
  • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne kolm päeva.

 

Advertisement banner

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:55 - 10:00

Eriolukorra mõju tööjõu maksustamisele


10:00 - 11:00

  • Töötasu maksustamine ja deklareerimine. Näited
  • Tööandja sotsiaalmaksu kohustus. Töötaja (ka juhatuse liikme) ravikindlustus
  • Töötukassa makstava töötasu hüvitise maksustamine
  • Töötamise registrisse (TÖRi) kantavad andmed (nt kas tööandja peab kandma TÖRi seoses eriolukorraga töökoormuse vähenemise? palgata puhkuse?)
  • II samba pensionimaksete ajutine peatamine ja vähendamine

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Raamatupidajad, ettevõtjad, omanikud, tegevjuhid, personalijuhid ja kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 1,33 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Mari Teppo, sündmuste produtsent

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.