Andmete muundamine ja mudeldamine Power Query ja Power Pivoti abil

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 28.03.2023 - 28.03.2023 Registreerimise lõpp: 26.03.2023 Kestvus: 6 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 27. märtsini Soodushind: 169 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Andmete muundamine ja mudeldamine Power Query ja Power Pivoti abil

Koolituspäeva eesmärk on tutvuda Microsoft Exceli võimsate andmemodelleerimise ja ärianalüüsi tööriistadega Power QueryPower Pivot ja DAX keel.

Tutvume Power Queryga, mis on tööriist andmete teisendamiseks ja laadimiseks erinevat tüüpi failidest, kaustadest, andmebaasidest, veebilehtedelt ja veel mitmetest muudest erinevatest andmeallikatest. Harjutame andmete puhastamist ja muundamist Power Query päringuredaktoris ning loome Excelis täielikult automatiseeritud andmete laadimisprotseduure. Sealt liigume edasi andmete modelleerimisse, tutvume Exceli andmemudeli liidesega ning lõpuks kasutame oma Exceli andmemudeli uurimiseks ja analüüsimiseks Power Pivoti ja DAX keele vahendeid.

Erinevalt tavapärastest Exceli pivot-tabelitest võimaldab Power Pivot analüüsida miljoneid ridu mitme andmetabeli vahel (Excelis!) ja luua arvutuslikke välju, kasutades valemikeelt DAX (Data Analysis Expressions). Käsitleme DAX-i põhisüntaksit, seejärel tutvustame mõningaid sagedamini kasutatavaid funktsioone, näiteks CALCULATE , FILTER , SUMX jm.

NB! Koolituspäeval kasutame Microsoft Excel tarkvara Windows-versiooni (Exceli Mac-i versioonis ei ole vastavad tööriistad veel rahuldaval tasemel saadaval). Excelist peaks soovituslikult olema kasutusel versioon Excel 365 (põhimõtteliselt sobivad ka versioonid 2019 või 2016, siiski peab arvestama, et mõnedes Exceli versioonides ei ole Power Pivot lisandmoodul saadaval).

Koolitusel osalemine eeldab osalejalt tavakasutaja baasteadmisi Exceli töökeskkonnast ja töövõtetest.

Koolituse viib läbi Silver Toompalu, kes on arvutikoolitajana tegutsenud 1997. aastast ning ligi 20 aastat olnud tegev ka õppejõuna mitmes Eesti kõrgkoolis, õpetades lisaks IT valdkonnale ka statistikat, andmeanalüüsi ning majandusteadust.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Tutvu ka teiste Andmeanalüütiku 11-päevase arenguprogrammi päevadega SIIN.

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:50 - 10:00

Andmete muundamine ja mudeldamine Power Query ja Power Pivoti abil


10:00 - 15:30

  • Silver Toompalu

    Silver Toompalu

    OfficePoint OÜ, omanik ja koolitaja; Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli lektor; Täiskasvanute koolitaja (tase 7)

  • Kuidas importida, teisendada ja puhastada andmeid erinevatest allikatest (Excel, csv, veeb jne)
  • Õpid tundma Power Query M-keele avaldiste ülesehitust, et suuta teha lihtsamaid parandusi
  • Kuidas kasutada oma andmete vahel seoste loomiseks Exceli andmemudelit ja Power Pivot töövahendit
  • Millal kasutada Power Queryt ning millal laadida andmeid Exceli andmemudelisse
  • Kuidas koostada lihtsamaid DAX-avaldisi

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Kõik, kes soovivad täiendada oma teadmisi Excelist ning peavad oma töös kokku puutuma andmeanalüüsiga. Koolitusel osalemine eeldab osalejalt tavakasutaja baasteadmisi Exceli töökeskkonnast ja töövõtetest.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 6 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi, sündmuste produtsent

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.