Üldinfo

Toimumise kuupäev:
28.02.2018
Registreerimise lõpp:
26.02.2018
Asukoht:
Original Sokos Hotel Viru (Viru väljak 4, Tallinn)
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
189 € + km

Ettevõtete kinnisvaratehingute hüppelise kasvuga on hoogu saanud rohked maksuprobleemid.

Praktilise koolituse eesmärk on anda põhjalik ning elulistel juhtumitel põhinev ülevaade äriühingu kinnisvara ja sellega seotud tehingute olulisematest murekohtadest, fokusseeritult käibe- ja tulumaksuga maksustamisele.

Koolitus on suunatud ettevõtetele, kes omavad kinnisvara või kellel on kavatsus seda soetada. Lisaks neile, kes soovivad kinnisvara ning sellega seonduvat müüa, parendada või ruume sisustada. Samuti neile, kes soovivad teha kulutusi kinnisasjale, mis neile endale ei kuulu.

Koolituse läbinu teab, kuidas äriühingule kinnisvara soetamisel või sellega seotud kaupade/teenuste ostmisel vältida ootamatuid maksuriske ning omab head ülevaadet viimase aja aktuaalsest kohtupraktikast.

Praktilisi teadmisi jagab Maksu- ja tolliameti ekspert Miiko Vainer.

Programm

09:30 - 10:00

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega

10:00 - 11:30

Äriühingu kinnisvara ning sellega seotud ostu-müügitehingute maksustamine käibe- ja tulumaksuga

  • Millised on kinnisvara ostu-müügitehingute maksustamise üldised põhimõtted ja milliseid ettevõtjaid ning mis põhjusel kontrollitakse?
  • Milliseid konstruktsioone saab maksuhaldur kinnisvara ostu-müügitehingute maksustamisel kasutada?
  • Mida tuleks kinnisvaratehingute ettevalmistusetapis ning läbiviimisel jälgida, et sisendkäibemaksu maha arvamisel saadaks ettevõtjat kindlustunne?
  • Millistest üldpõhimõtetest lähtub MTA kinnisvara või sellega seotud vara soetustehingu kontrollimisel seoses tulumaksuga?

11:30 - 12:00

Toekas kohvipaus

12:00 - 13:30

Kinnisvaratehingute peamised probleemkohad maksuhalduri ning kohtupraktika seisukohast

  • Millised on äriühingu kinnisvaratehingute tüüpjuhtumid, mida maksuhaldur kontrollib ning maksustada võib?
  • Milliseid seadusest ning kohtupraktikast tulenevaid hoolsusstandardeid saab aus ettevõtja järgida, et vältida maksuhalduri tähelepanu kinnisvaratehingu kontrollimisel?
  • Mida peetakse kinnisvaraga seonduvates maksuteemades „äriplaaniks“, miks on see oluline maksuriskide maandamiseks ja mida jälgivad maksuhaldur ning kohtud?
  • Millistel juhtudel on võimalik, et maksuhaldur käsitleb kinnisvara või sellega seotud kauba või teenuse eest tehtud väljamakset palgatulu, erisoodustuse, dividendi või ettevõtlusega mitteseotud väljamaksena?
  • Millised on üldised õppetunnid senisest kinnisvara ostu-müügitehingute kohtupraktikast ning kas erimeelsuse korral maksuhalduriga tasub ettevõtjal astuda kohtuvaidlusesse?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Saalikoolitus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Juhid, keskastmejuhid, juhatuse liikmed, juristid, raamatupidajad ning kõik teised teemast huvitatud isikud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus.

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel 100% maksumusest kuni 06.02.2018; 50% maksumusest ajavahemikul 07.02 – 20.02.2018. Kui loobutakse hiljem kui 20.02.2018 osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele. Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Mari Teppo, eriprojektide juht
Toitlustus:
Jah
*Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.