Kuidas vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 09.05.2023 - 09.05.2023 Registreerimise lõpp: 08.05.2023 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 8. maini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: Kuidas vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist?

Rahapesu tõkestamise, tegeliku kasusaaja tuvastamise ning tehingus kasutatava vara päritolu tõendamise reeglite karmistumine muudab igapäevaste äritehingute tegemise üha keerulisemaks. Rahapesu tõkestamise temaatika ning sellega seonduvalt kliendi tausta (sh kliendi rahaliste vahendite päritolu) uurimine ja sellekohaste küsimuste esitamine on muutumas üha igapäevasemaks. On tavapärane, et kõik ettevõtjad puutuvad sellega ühel või teise moel kokku – olgu tegemist siis kinnistu müügi- või ostutehinguga või näiteks oma ettevõttesse raha kaasamise või juhtorgani liikmete valimisega.

Koolituse eesmärk on anda osalejatele praktilist nõu, kuidas korraldada ettevõtte tegevust nii, et vältida rahapesu uurijate huviorbiiti ja rahapesuskandaali keskmesse sattumist ja mida teha siis, kui uurimine ettevõtte majandustegevuse üle juba käib.

Koolituse läbinu tunneb rahapesu kontrolliga seonduvaid olulisi nüansse, oskab seeläbi vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist ning teab, mida sellistes menetlustes enda kaitseks ette võtta.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Advertisement banner

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Kuidas vältida rahapesu järelevalve hammasrataste vahele sattumist?


10:00 - 12:00

  • Keda puudutab rahapesu kontroll?
  • Rahapesuga seotud nõuete rikkumisega kaasnev vastutus
  • Kus ja kuidas probleemid rahapesu kontrolliga päriselus alguse saavad?
  • Rahapesu Andmebüroo järelevalve mängureeglid
  • Probleemid raha legaalse päritolu tõendamisega
  • Järelevalvemenetluse üle kasvamine kriminaalasjaks
  • Rahapesu järelevalvega seotud piirangud menetlusaluse jaoks
  • Rahapesu järelevalve: kus on, sinna tuleb juurde
  • Mida saab neis menetlustes enda kaitseks ette võtta?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtete juhid, juhatuse liikmed, raamatupidajad, finantsjuhid ning kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi