Kuidas tulla toime töökiusamise ja mürgise töökeskkonnaga?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 16.04.2020 - 16.04.2020 Registreerimise lõpp: 14.04.2020 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 99 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne viis päeva.

Milliste vahenditega vaimset terrorit töökeskkonnast välja juurida ning luua terve kliimaga õhkkond? Kuidas vaimset vägivalda ära tunda? Millised võimalused on ennast ja oma meeskonda kaitsta ning aidata?

Mürgises keskkonnas on inimeste töövõime pärsitud, tulemuslikkus madal ning enesetunne kehv.

Alandamine, pidev kritiseerimine, liigne kontroll, karjumine, süütunde tekitamine, ähvardamine, võimatute tähtaegade määramine, võimu kuritarvitamine on vaid mõned töökeskkonnas asetleidvad vaimse vägivalla juhtumid.

Koolituspäeva eesmärk on anda osalejale praktilised tööriistad, mille abil luua terve ja vaimsest vägivallast vaba töökeskkond.

Koolituspäeva läbinu teab, kuidas mürgises töökeskkonnas ennast kaitsta ning töökiusamist ära tunda.

Advertisement banner

Programm

Kuidas vabaneda vaimsest vägivallast töökeskkonnas?


10:00 - 11:30

 • Vaimse vägivalla äratundmine (töökius, töövägivald, diskrimineerimine, lemmikute soosimine jms.)
 • Kas ka mina kasutan vahel tahtmatult vaimset vägivalda?
 • Kuidas reageerida? Kes peaks reageerima?
 • Kuidas parendada töökeskkonna psühholoogilist mikrokliimat?
 • Kokkulepe juhtidega – 0-tolerants

Paus


11:30 - 11:45

Koolitus jätkub


11:45 - 13:15

prof emer. Mare Teichmann
PE Konsult, juhataja

 • Psühhosotsiaalsete ohuteguritega (s.o. juhtimise probleemid, kehv töö organiseerimine, halvad töösuhted jms.) tegelemine
 • Kuidas tulemuslikult lahendada konflikte ja hõõrumisi?
 • Kuidas suhelda ohvriga ja kuidas vaimse vägivalla kasutajaga?
 • Kuidas ennetada vaimset kiusamist töökeskkonnas?
 • Millised võtted tagavad vaimse vägivalla vähenemise ja välja juurimise töökeskkonnast?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtte ja asutuse juhid, keskastmejuhid, personalitöötajad, projektijuhid, meditsiinitöötajad, spetsialistid, kes väärtustavad tugevat vaimset vormi ning kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus läbi praktiliste harjutuste. Koolituse teoreetilist osa ilmestavad praktilised näited ja nende analüüs. Koolituse tulemusi hinnatakse aruteluse käigus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Osavõtu tasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Mari Teppo, sündmuste produtsent

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.