OÜ-tamine: Kus on piir õiglase teenusepakkumise ja maksudest kõrvalehoidmise vahel?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 26.08.2020 - 26.08.2020 Registreerimise lõpp: 24.08.2020 Kestvus: Asukoht: Online koolitus Hind: 99 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 25. augustini Soodushind: 69 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

 

Kuigi Maksu- ja Tolliamet on teatanud, et ei soovi kasutada „OÜ-tamise“ mõistet, jätkub siiski ettevõtete kontrollimine ja teavitamine.
Ühendust on võetud keskmiste ja suurte ettevõtetega, kus töötasu maksmise asemel on juhatuse liikmetelt või töötajatelt ostetud juhtimis- või konsultatsiooniteenust. Halba valgusesse on sattunud ka väikeettevõtjad kes ei maksa endale piisavalt palju palka, vaid võtavad hoopis dividende või jätavad kasumi osaühingusse. Kuidas vältida OÜ-tamisega maksuameti huviorbiiti sattumist?
Mis siis ikkagi on „OÜ-tamine“? Mida teha edaspidi teisiti, et kõik oleks korrektne ning ei tekiks vastuolu maksuametiga? Milline on piir tööjõumaksudest kõrvalehoidmise ja õiglase teenusepakkumise vahel? Mida räägib sel teemal kohtupraktika? Vastused tekkinud küsimustele saab praktilisel online-koolitusel, mille viib läbi Ranno Tingas, Ernst & Young Baltic AS partner ja maksukonsultant.

Programm

26.08.2020

OÜ-tamine: kus on piir õiglase teenusepakkumise ning maksudest kõrvalehoidmise vahel?


10:00 - 12:00

 • Ranno Tingas

  Ranno Tingas

  Ernst & Young Baltic AS, partner, juhatuse liige ja maksunõustaja

 • Mida tähendab majanduslik tõlgendamine maksunduses?
 • Mida räägib kohtupraktika?
 • Kas maksuamet saab öelda, kui palju peab palka maksma või OÜ kas tohib teenust osutada?
 • Kus on piir teenuse osutamise ja töötamise vahel?
 • Millal on võimalik juhtimisteenuse osutamine läbi äriühingu?
 • Kas maksuamet võib dividendi lugeda töötasuks?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid ja -spetsialistid, juristid ja kõik teised teemast huvitatud

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,7 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

 

Projektijuht:

Erik Perlin

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.