Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Rahapesu tõkestamise seaduse nõuded. Kohustusliku riskimudeli koostamise praktikum
Rahapesu ja terrorismitõkestamise seadus sätestab, et ettevõtetel peavad olema klientide lõikes riskihindamise metoodika ja mudel ning sisekord, mis antud protsessi organisatsioonis reguleerib.
Seadus rakendub muuhulgas raamatupidamisteenuse osutajatele, audiitoritele, kauplejatele, finantseerimisasutustele, krediidiasutustele jne.
Seadus sätestab ka piirid alates millest tuleb ettevõttel rakendada hoolsusmeetmeid (isikusamasuse tuvastamine, tegeliku kasusaaja tuvastamine, tehingu kohta täiendava teabe kogumine jne) lähtudes samal ajal kliendi kohta koostatud riskihinnangust. Ettevõtetel tuleb hoolsuskohustuse nõudeid täita ka ärisuhte loomisel.
Kuna riskihinnangu koostamine ja riskiisu määramine on paljudele keeruline teema, siis koolituse eesmärk on käsitleda riskimudeli loomist selgelt ja praktiliselt, selgitades lahti kõik riskide kategooriad, mis seaduses on nõutud, kui ka muud olulised riskimudeli koostamise osad.
Koolituse käigus tehakse läbi ka riskide hindamine ehk kõik osalejad saavad koostada oma ettevõtte tegevusest lähtuva riskimudeli ja määrata riskiisu.
Koolituse läbinu on pädev antud mudeli iseseisvalt lõpuni vormistama nii, et see on valmis ettevõtte juhtkonna poolt kinnitamiseks.
Lisaks selgitatakse rahapesu tõkestamisega seotud uuendusi, mis on seotud Rahapesu andmebüroo poolt tegevuslubade väljastamise protsessiga ning välisriigi kodanike isiku tuvastamise täpsustamisega.
Koolituse viib läbi Siiri Antsmäe, sertifitseeritud siseaudiitor. Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist olles töötanud siseauditi juhina üle 14 aasta Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina, seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina ning Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina.
Koolitusele on oodatud kõik kohustatud isikud sh järelevalve funktsiooni teostajad, audiitorid, raamatupidajad, finantsjuhid, personalitöötajad, ettevõtete juhid, ettevõtjad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.
Kuidas online-koolitus toimub?
- Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
- Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
- Lisaks saadame peale online-koolitust järele vaatamise lingi, mis on aktiivne seitse päeva